Sosyal Medya

Facebook Instagram’ı Örnek Alıyor!

Instagram üzerinde son dönemlerde kendini ön plana çıkaran Facebook, bazı özellikleri kopyalamıştı. Şimdi ise yeni bir özellik ile tekrar gündeme gelen Facebook, bu sefer başka bir özellik kopyalıyor.

Özellikle genç yaştaki kullanıcılar konusunda büyük bir düşüş yaşayan Facebook, tarz olarak kullanıcılara doğrudan ulaşmanın peşinde. Bunu yapmak için de Instagram üzerinde bulunan yakın arkadaşlar özelliğini ön plana çıkarmanın peşinde. Uygulamaya eklemek için detaylı şekilde bulunan bu özellikler, birkaç farklılık içerecek diyebiliriz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan facebook, her zaman kendine has bir dile sahipti ama yine de belirli bir kitleden fazlasına ulaşamıyordu. Ünvanını korumak için çok daha rahat ve çok daha hızlı bir dile sahip olan Facebook, artık yeni özellikleri ile biraz daha Instagram sitesine benzemeye çalışıyor.

Yakın arkadaşlar konusunda yapılan çalışmalar önemli. Bu yüzden herkes için facebook üzerinde özellikle mesajlaşma konusunda arkadaş listesi oluşturma sistemi ortaya çıkarılıyor.

Genç yaştaki üyelere bu şekilde çok daha hızlı ulaşabileceğini düşünen Facebook, bakalım bu sefer nasıl bir başarıya imza atacak. Bu konuda önemli bir hızla ilerleyen Facebook’un yeni atılımlarını merakla bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı