Sosyal Medya

Facebook İsmimi Nasıl Değiştiririm?

Facebook her ülkede, milyonlarca kişinin kullandığı, tüm dünyada popülerliği ve yaygınlığı olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Hatta Facebook kullanımı o kadar yaygındır ki, bir kişinin birden fazla hesabı bulunabilmektedir. Birden fazla hesap sahipliği bazen keyfi olabildiği gibi bazen de kurumsal olmakla da alakalı olabilmektedir. Dolayısı ile bir kişi, birden fazla hesap yönetiminde bulunmakta bazen de değişiklikler yapmak durumunda kalabilmektedir. En yaygın olarak yapılan kişisel değişikliklerden bir tanesi; facebook isim değiştirme işlemidir.

Facebook, kullanıcılarına sahip oldukları isimleri değiştirme imkânı sunmaktadır. Bunun yapılacak olan işlem ise oldukça basit. Öncelikle, Facebook uygulamasının sağ üst kısmında bulunan aşağı ok simgesine tıklanır ve ayarlar bölümüne giriş yapılır. Buradan ‘adın’ bölümü seçilir ve yenilenecek olan isim yazılır. Son olarak güvenlik amaçlı olarak Facebook şifresi girilir ve değişiklikler kaydedilir. Böylelikle, Facebook kullanıcı adı değiştirilmiş olunur.

Facebook İsim Değiştirme Standardı

Facebook isim değiştirme bazı belli başlı standartlara sahiptir ve bir takım kısıtlılıklar bulunmaktadır. Bu kapsamda Facebook, bir defa isim değişikliği yapmış olan bir kullanıcısına 60 gün sınırı koymaktadır. Dolayısı ile isim değiştirildikten sonra 60 gün içerisinde tekrardan değişiklik yapmak mümkündür. Fakat 60 gün sonunda, bu uygulama kolay yoldan kullanıcılarına isim değişikliği yapmak için imkân tanımamaktadır.

Facebook, 60 gün sınırını kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için uygulamaktadır. 60 gün sonrasında tekrardan değişiklik yapmak isteyen kullanıcılar, Facebook yetkilileri ile iletişime geçmeli ve bir form doldurarak başvuru yapabilmektedir. Aksi takdirde ayarlar menüsünden isim değişikliği yapmak mümkün olmamaktadır.

Facebook İsim İzinleri

Facebook isim değiştirme standartları geniş kapsamlıdır. Bu kapsamda, bazı kullanılmayacak isimler de bulunmaktadır. Bunun nedeni ise; Facebook’un gerçek isimli profilleri desteklemesidir. Facebook’ta, semboller ve sayılar isim olarak kullanılamamakta ve tekrarlanan karakterlere izin verilememektedir. Aynı zamanda unvan ve meslek isimlerine de izin yoktur.

Facebook, kullanıcılarına daha iyi bir sosyal medya uygulaması sunabilmek için gerçek isimleri desteklemektedir fakat lakap kullanımına da izin vermektedir. Bunun için ikinci isim kısmına, kişilerin kimliklerinde yazmayan isimleri yazıla bilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı