Sosyal Medya

Facebook Karanlık Mod Üzerinde Çalışıyor

Facebook Karanlık Mod güncellemesi getiren sosyal medya platformları arasında yerini alacak gibi görünüyor. Whatsapp karanlık mod özelliği geçtiğimiz hafta yayına alınmış ve tüm dünyayı heyecanlandıran bu yenilik, bu güncellemeye ne kadar ihtiyaç duyulduğunu başarılı bir biçimde ortaya koyan reklam kampanyasıyla duyurulmuştu. Şimdi de Facebook, kendi uygulamasında bulunmayan karanlık mod özelliğini geliştirmek için kolları sıvadı.

Facebook, Instagram ve benzeri sosyal medya platformları üzerinde yaşanan gelişmeleri önceden sızdırmasıyla ünlü olan Jane Manchun Wong, geçtiğimiz Ağustos ayında Facebook’un karanlık mod üzerine çalıştığını bildirmiş ve test aşamasında olan güncellemenin ekran görüntüsü paylaşmıştı. 

Facebook Karanlık Mod Üzerinde Çalışıyor

Facebook karanlık mod özelliğinin sızmasıyla bazı Twitter kullanıcıları kendi Facebook karanlık mod prototiplerini tasarlamıştı. Buna rağmen o zamandan beri konu ile ilgili önemli bir güncelleme yayınlanmadı. 

Facebook Karanlık Mod Görüntüleri Sızdı

Facebook karanlık mod özelliği için ilk prototipinden çok daha iyi görünen yeni ekran görüntüleri paylaşıldı. Bu görüntüler cihazlarını karanlık modda kullanmayı tercih edenleri oldukça sevindirecek gibi görünüyor. Kullanılan renk paleti koyu mod ile oldukça uyumlu, bu da kullanıcı deneyimini oldukça artıracak diye düşünülüyor.

Karanlık mod kullanımı yalnızca göz sağlığını önemseyen kişileri ilgilendirmiyor. Aynı şekilde telefonlarının ve uygulamalarının temaları için bir değişiklik arzulayan kullanıcılar da kimi zaman karanlık modu, kimi zaman da aydınlık modu tercih edebiliyor. Uygulamaların bu talebe uygun arayüzler geliştirmesi, yalnızca göz sağlığını önemseyenleri değil, görünüm konusunda da seçenek sahibi olmak kullanıcıları oldukça mutlu ediyor.

Facebook Karanlık Mod Üzerinde Çalışıyor

Sebep ne olursa olsun, insanlar karanlık mod seçeneklerini seviyor. Nihayet Facebook da karanlık mod özelliğini yayınladığında büyük bir takdir ve beğeni ile karşılanacak gibi görünüyor. 

Facebook Messenger’da Karanlık Mod Seçeneği Mevcut

Karanlık mod özelliği Facebook Messenger’da zaten kullanımda. Geçen Nisan ayında piyasaya sürülen Messenger karanlık mod seçeneği, aynı zamanda Facebook Lite kullanan kimi kişilere de sunuldu. Aynı şekilde iOS ayarları doğrultusunda Facebook’u karanlık modda kullanmanın da bazı yolları var fakat Facebook tarafından geliştirilmekte olan karanlık mod, çok daha şık ve kullanışlı görünüyor. Kısa sürede yayınlanacağı düşünülen özellik, muhtemelen tıpkı Whatsapp karanlık mod’da da olduğu gibi, ilk olarak en güncel işletim sistemleri kullanan kişilere gelecek ve zaman içerisinde diğer kullanıcıların telefonlarına da yayılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı