Sosyal Medya

Facebook Kazanç Planını Değiştirebilir!

Facebook’tan yeni kazanç planı stratejisi geliyor. Yapılan çalışmalara göre reklam kaynaklarını daha etkin kullanmak için yeni uygulamalar ve analizler yayınlanacak.

Facebook özellikle reklam konusundaki kazançları için güncel bir kazanç planı düşünüyor. Yaptığı çalışmalarda, insanların daha çok Facebook’a ilgi göstermesi adına hem fiyat politikasını güncelleyecek, hem de daha fazla analiz verecek. Bu analizler reklam verenler için çok daha uygun bir ortam yaratacağı için kişiler de hızlı bir çalışma ile reklamları ön plana çıkarmış olacak.

Kazanç planları konusunda sürekli yeni güncelleme yapan Facebook, bir türlü radikal değişime girmiyordu. Yaptığı son güncelleme ile business bölümü ile Facebook bölümünü ayrı iki uygulama yaptı ve değişime gitti. Bununla birlikte görsel ve logo olarak da farklılıkları ortaya çıkaran Facebook, yeni bir güncellemenin peşinde gibi görünüyor. Bütün bu çalışmalar daha çok etkileşim, daha çok kullanım ve daha sağlıklı istatistikler için olduğundan dolayı, herkes yeni bir beklenti içine giriyor diyebiliriz.

Facebook tarafından uygulanan kazanç planları genellikle kişilerin beklentisine cevap veren türden oluyor. Bu yüzden de yapılan her ilerleme ve güncel duyuru, reklam üzerine oluyor. Yani bir gönderi paylaştığınız zaman hemen etkileşim almak istiyorsanız reklam çıkarmanız gerekiyor. Facebook diyor ki, “ücretsiz etkileşim artık eskisi kadar yok. Artık etkileşime erişmeniz için ödeme yapın.” Bu mantık ile düşünürsek erişim sorunlarının neden oluştuğunu daha rahat görebiliyoruz. Bakalım bu süreç nasıl ilerleyecek ve nasıl bir toparlanma sürecine girecek merakla bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı