Sosyal Medya

Facebook Kullanıcılarının Telefon Numaraları İfşa Oldu!

Facebook son dönemlerde gerçekten bazı sıkıntılar yaşıyor ve yaşatıyor. Bu durumda da milyonlarca Facebook kullanıcısına ait olan pek çok bilgi ifşa oldu!

ABD tarafından yapılan araştırmalarda Bob Diachenko tarafından bazı bilgiler keşfedildi. Veritabanı konusunda bir suç örgütüne ait bilgilerin sızdırıldığı bilgisi var. Bu büyük veritabanı, facebook konusunda şüpheli mesajlar adına uyanık olmalı diyen kullanıcılar, bu duruma dair geniş bir seçenek yaratıyor. Profesyonel bir çözüm ve ayrıcalık için tek yapmanız gereken hızlı bir ilerleme yaratmanız olacaktır.

Veritabanı 4 aralık tarihinde indekslenmiş ve bu durum da pek çok ıp adresini etkiliyor. Veriler pek çok hacker için foruma gönderilmiş durumda ve bir şekilde insanlara ulaşacak bu veriler ve numaralar. Bu da veri sızdırma skandalı olarak önemli bir detay yaratıyor!

Pek çok kişi ABD vatandaşı!

Açıklanan ve incelenen rapora göre, söz konusu veri tabanında Facebook kullanıcılarının ad-soyadları, telefon numaraları ve hesaplarıyla ilişkilendirilmiş diğer platformlara ilişkin bilgiler de dahil olmak üzere 267 milyondan fazla kayıt yer alıyordu. Araştırmacılar, veritabanındaki kullanıcıların çoğunlukla ABD’den olduğunu belirtti. Bu yüzden insanların bir şekilde uyanık olması gerekiyor.

İfşa olan numaralar ile ilgili henüz neler yapılır tam bilinmese de, insanların bir şekilde uyanık olması gerekiyor. Çünkü Facebook üzerinden geliyor gibi görünerek pek çok sorun yaratılabilir ve bu durum da kişilerin ihtiyaçlarını belirleyen önemli bir seçenek yaratıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı