Sosyal Medya

Facebook Masaüstünde Karanlık Mod Özelliğini Açtı!

En sık kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook her geçen gün yeni güncellemelerle birlikte kullanıcıları etkilemeye devam ediyor. Alınan yeni bir karar ve uygulama geliştiricileri tarafından gerçekleştirilen açıklamalar sonrasında kullanıcılar sadece mobil üzerinden değil masaüstü uygulamasından da karanlık modu kullanabilecekler.

Facebook üzerinden yapılan açıklamalar noktasında karanlık mod tasarımının masaüstü tasarımına entegre edildiği belirlendi. Yeni güncelleme ile birlikte Ayarlar üzerinden karanlık mod kullanıcının isteğine bağlı olarak açılıp kapatılabilecek.

Masaüstü Tasarımına Yeni Güncellemeler Geliyor!

facebook güncelleme

Uygulamanın yeni masaüstü sürümünün çalışmaları için bir süredir çalışmalar aktif olarak devam ediyordu. Çalışmaların sonlanmasının ardından Facebook yetkilileri tarafından geçtiğimiz yıl F8 geliştiricileri ilk kez masaüstü ara yüzü için temiz ve hızlı bir sistem tasarlayacaklarını ifade etmişlerdi. Aradan geçen bir yılın ardından geçtiğimiz Ocak ayında planlanan tasarımlar test edilmeye başlandı.

Test aşamalarının başarılı şekilde sonuçlanmasının ardından Facebook tarafından tüm kullanıcılar için kullanıma açılmasına karar verildi. Facebook uygulamasına masaüstünden bağlanan kullanıcılar sayfanın sağ üst kısmında ‘Yeni Facebook’ ibaresini görecekler. Yeni sistemi denemek isteyip istemediklerine dair yer alan butona bastıkları zaman yeni güncelleme ile sosyal medya platformunu kullanmak mümkün olacak.

Yeni güncellemeden memnun kalmayan kişilerinse ‘Klasik Facebook’a geri dönemleri için bir fırsat da tanındı. Son dönemlerde Facebook üzerinde pek çok çalışma yapılmış, ilerleyen dönemlerde yeni güncellemelerin de hayata geçirileceği yönünde kullanıcılara müjdeli haber verilmişti.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı