Sosyal Medya

Facebook Messenger İle Grup Kurma

Sosyal medya denilen sitelerin hayatımıza girmesinden bu yana, birçok konu ve olayın değiştiğini hep birlikte görüyoruz. Özellikle sosyal medyanın iletişim ve etkileşim gücü insanların artık hayatlarını direk olarak etkilemektedir. Bu etkileşim artık öyle bir hale gelmiştir ki, sosyal medyanın gücü insanların hayatlarına yön vermeye başlamış hatta insanların sosyal medya üzerinden etkileşime girerek gruplaşmalarına ve bir araya gelmelerine bile sebep olmuştur. Birçok toplumsal olayda sosyal medyanın etkinliğini ve gücünü inkâr etmemek gerekir. Aynı görüşteki insanların birbirini bulması, birbirini bulduktan sonra etkileşerek birbirleri ile iletişime geçmeleri ve toplu şekilde hareket etmelerini sağlamaları azımsanacak bir durum değildir. Sosyal medyanın etkileşimi bu kadar yoğunken, hele de toplumsal psikolojiyi bu kadar derin ve dipten etkiliyorken tabii olarak ticaret ve pazarlama alanını etkilememesi yanlış olurdu. Sosyal medya artık insanların girip sosyalleştikleri ortamdan öte, bir açık pazar hatta pazarlama alanı halini almış durumdadır. Bu pazarlama alanında insanlar istedikleri ürünleri pazarlayarak hem satış yapıyorlar, hem de kendilerine ait sosyal medya gruplarında kendi satış pazarlarını ve hatta pazar piyasalarını oluşturuyorlar. İşte bu pazarlama piyasası gruplar ve topluluklar ile olmaktadır.

 

Sizlere bu makalemizde internet ortamında satışı ve pazarlamayı en etkin biçimde kullanabilen Facebook Grupları Nasıl Kurulur onu anlatacağız. Facebook gruplarının internette sosyalleşme ve en önemli iletişim araçlarından olduğunu bilmeyen kimse yoktur. Ancak bilinmeyen bu grupların artık internet üzerinden pazarlama ve satış alanlarında da yoğun biçimde kullanılması ve bu gruplar üzerinden hiçbir yerde ulaşılamayacak olan pazarlama kitlelerine ulaşılmasının sağlanmasıdır. Bu pazarlama ağları ve grupları üzerinden bir anda yüzlerce kişi istedikleri ürünlere veya hizmetlere ulaşabilmektedir. Ayrıca pazar araştırması yapan şirketler içinde bu gruplar bulunmaz birer altın madeni gibidir.

Facebook Messenger Grup Kurma Ne İşe Yarar ve Nasıl kurulur?

Piyasadaki birçok pazarlama şirketinin temel amacı insanlara ulaşmak ve ulaştığı insanlar üzerinden hem para kazanıp hem de pazar araştırması yapmaktır. Bu pazar araştırmaları genellikle Facebook Messenger Grupları üzerinden yapılmaktadır. Çünkü bu gruplar genel olarak çok sayıda kişiyi barındırması ve anlık olarak grupta herkesin konuşabiliyor olması pazarlama araştırmaları açısından oldukça önemlidir. Bu piyasa araştırmaları açısından elzem olan gruplar, son beş altı yıldır oldukça moda halini almıştır. Bu grupları oluşturmak ise oldukça basit ve kolay bir iştir.

Yapmanız gereken tek şey, Messenger uygulamanızın en sağ kısmındaki sekmeye tıklamak. Sekmeye tıkladıktan sonra altında yeni grup kur menüsü çıkacaktır. Bu menüyü tıkladıktan sonra yapmanız gereken grubunuza dâhil etmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçmek. Arkadaşlarınızı seçtikten sonra onay butonuna basıyorsunuz ve grubunuz kurulmuş oluyor. Grubunuza isterseniz resim de ekleyebilirsiniz. Ek olarak grubunuzu herkese açık şekilde de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı