Sosyal Medya

Facebook Messenger Karanlık Modu Aktif Etme

Facebook Messenger Karanlık Modu Aktif Etme

Facebook Messenger karanlık modu aktif etme için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Facebook’un kullanıcılarına sunduğu karanlık mod 15 Nisan’da aktif hale getirildi. Peki karanlık mod nedir? Facebook karanlık mod ile kullanıcıların gözleri çok daha az yorulacak. Eğer OLED ekrana sahip bir cep telefonunuz varsa şarjınızda çok daha uzun süre dayanacak. Hem kişi için hem de telefon için karanlık mod müthiş bir özellik.

Facebook Messenger karanlık mod nasıl aktif edilir?

Karanlık modun hem kullanıcıya hem de telefona olan yararlarından yukarıda söz ettik. Sadece tek bir butona tıklayarak sizde bu özellikten yararlanabilirsiniz. Karanlık mod sayesinde sohbet ekranınız beyaz renk yerine karanlık gözükecek. Karanlık modu aktif ettiğiniz zaman akıllı cihazınızın parlaklığı da haliyle azaltılacak. Google yaptığı açıklamada, karanlık modun Android sisteme sahip cihazlarda güç tasarrufu yaptığını açıkladı.

Facebook Messenger karanlık mod özelliğini aktif etmek için Messenger’ın ayarlar kısmına girmeniz ve karanlık modu aktif hale getirmeniz yeterli gelecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı