Sosyal Medya

Facebook Öğrencilere Yönelik Uygulamasını Duyurdu!

Sosyal medya devi Facebook, öğrencilere yönelik yeni uygulamasını duyurdu. Şimdilik Facebook tarafından test edilen uygulama ile birlikte öğrenciler daha kolay sohbet edip bilgi paylaşımında bulunabiliyor. 

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg Facebook’un deneysel uygulamaları için ufak bir geliştirci ekip kurduğunu geçtiğimiz yıllarda açıklamıştı. Facebook’un küçük deneysel uygulama hazırlama ekibi, öğrencilere yönelik Facebook uygulamasını duyurdu. Yeni uygulama ile birlikte öğrenciler çok daha kolay bir şekilde mesajlaşıp not paylaşımı yapabiliyor. 

Bump ve Aux uygulamaları Öğrencilere Yönelik

İlk olarak Temmuz ayında duyurulan uygulama Bump adı ile çıkış yaptı. Uygulama artık indirilebilir ve öğrenciler tarafından kullanılabilir durumda. Jason Toff önderliğindeki Facebook deneysel uygulamalar ekibi olan NPE Team, Bump uygulasını bir sohbet uygulaması olarak konumlandırdıklarını duyurdu. NPE Team ayrıca sosyallik merkezli bir müzik dinleme uygulaması olan Aux uygulamasını da kullanıma sundu. Sunulan iki uygulamanın ortak özelliği ise hedef kitlesinin öğrenciler olması. 

Bump uygulamasıyla birlikte öğrenciler okul arkadaşlarıyla ders gruplarını kolayca oluşturabilecek ve ilgi alanlatına göre sohbet odaklarına katılabilecek. Aux uygulaması ise öğrencilerin aynı anda müzikleri eş zamanlı olarak dinlemelerine ve TikTok videoları çekebilmelerini sağlıyor. 

Facebook’un bu uygulamalarının başarılı olması durumunda uygulamaların Facebook uygulamaları arasında yer alacağı açıklandı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı