Sosyal Medya

Facebook Paylaşım Yorumları Nasıl Kapatılır?

Facebook, insanları fotoğraflarını, videolarını, metinlerini ve daha fazlasını hayatları hakkında paylaşmalarını sağlayarak birbirine bağlayan lider bir sosyal medya platformudur. Nerede olursanız olun, kendinizi akranlarınıza ve arkadaşlarınıza karşı çevrimiçi olarak ifade edebilecek alanınız olmasını sağlar.

Ancak, internet sonuçlardan biraz özgürdür. İnsanlar kötü oldukları için cezalandırılmak yerine, istedikleri şeylerden kurtulma eğilimindedir. Bu Facebook üzerinden ve diğer sosyal medya üzerinden çevrilir. Siz veya başkası tarafından gönderilen herhangi bir şey, internetteki başkaları tarafından yorumlanabilir. Bu, trolling, olumsuzluk ve diğer iletişim biçimleri yol açabilir.

Facebook Yorum Kapatma

Bazı kullanıcılar yakın arkadaşlarıyla paylaşmak ve iletişim kurmak için Facebook’u ve diğer sosyal medyayı kullanmak isteyebilir, ancak internetteki herkesle değil. Bu durumda, bu alanlar, içeriğinizde kimin yapabileceğini seçmenize izin veren gizlilik seçenekleri sunma eğilimindedir.

facebook yorum kapatma

Bu durumda, Facebook hakkında konuşacağız ve platformdaki yorumları devre dışı bırakmak için sağlayacağız, böylece kimse size çevrimiçi olarak gereksiz yere kaba davranamaz.

Başlamak için, masaüstünüzde veya mobil cihazınızda tercih ettiğiniz web tarayıcısına gidin. Ardından, hesabınıza bağlı e-posta adresiniz veya şifrenizin yanı sıra kullanıcı adıyla Facebook’a giriş yapın.

Ardından, ekranınızın sağ üst köşesindeki aşağı açılan oka gidin ve “Ayarlar” ı seçin. Oradan, etkinlik ayarlarınızı değiştirmek isteyeceksiniz. Burada, yayınlarınızı kimin göreceğini seçebilir ve hatta Facebook Zaman Çizelgesi / ana sayfanızda yayınlanmadan önce sizi etiketleyen diğer kişilerin incelemesine izin verebilirsiniz.

Artık İnternet’teki kişisel bilgilerinize kimin erişebileceğini bile sınırlayabileceğinizi biliyorsunuz, Facebook paylaşımlarınızla ilgili yorumları devre dışı bırakmanın zamanı geldi.

Facebook Yorumları Devre Dışı Bırakmak

Ne yazık ki, şu an itibariyle, kişisel Facebook yorumları devre dışı bırakmak zordur. Ayrıca, bunları işletmeler, ünlüler ve daha fazlası için kullanılan genel Facebook sayfalarınızda devre dışı bırakamazsınız.

Ancak yorumlarınızı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Başlamak için, kişisel ayarlarınızla, zaman çizelgenize kimlerin gönderebileceğini kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için hesap ayarlarınıza gidin, “Zaman çizelgenize kim yazabilir?” Seçeneğini işaretleyin. Ardından, “Friends” veya “Only Me” arasından seçim yapmak için sağ taraftaki “Edit” düğmesine tıklayın. Bu, zaman çizelgenizdeki rastgele gönderileri engelleyecektir.

Ayrıca, “gönderi ayarlarını gözden geçirme” ayarını yapabilirsiniz. Bu bölüm aynı zamanda hesap ayarları sayfasında da bulunur ve zaman çizelgenize yapılan postaları beklemedeki bir süreye zorlar. Bu nedenle, sayfanıza eklemeye çalışan herhangi bir şeyi incelemek için zaman ayırarak, kendiniz için çalışan çevrimiçi bir çevrimiçi görünüm oluşturabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı