Sosyal Medya

Facebook Salgın Nedeniyle Tüm Büyük Etkinliklerini İptal Etti!

Koronavirüs önlemler kapsamında sosyal izolasyonun uygulanması gerektiği konusunda uzmanlar tarafından sürekli uyarılar yapılıyor. Dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar ise sosyal mesafenin önemi vurgulanıyor. Sosyal medya devi olarak bilinen Facebook’un CEO’su olarak bilinen Mark Zuckerberg aldığı yeni bir kararı kamuoyu ile paylaştığını açıkladı.

Facebook tarafından her yıl düzenlenen büyük çaplı etkinliklerin ne olacağı merak konusu olmuştu. Yapılan açıklama ve düzenleme sonrasında büyük çaplı fiziksel olarak gerçekleştirilmesi planlanan tüm etkinliklerin 2021 yılına kadar ertelenmesi ve yapılacak olan planlamaların iptal edilmesine karar verildi.

Facebook Çalışanları da Evden Çalışacak

mark zuckerberg

Süreci telafi etmek için herkesin katılabileceği online eğitimlere ve aktivitelere yer verilmesi planlanıyor. Facebook nezdinde çalışan pek çok çalışanın öncesinde planlanan iş gezilerinin ise Haziran ayına kadar yapılması mümkün görülmüyor.

Facebook çalışanları alınan önlemler kapsamında bir süre önce evden çalışma sistemine geçmişlerdi. Pek çok çalışanın evlerinde çalıştıkları müddetçe ofise ihtiyaç duymadıkları ve sürecin sorunsuz bir şekilde yönetildiği belirlendi. Salgın sürecince alınan bazı kurallarda esnemeye gidilmeye başlandı. Facebook bu esnek düzene daha sonra geçeceğini ve çalışanlarının sağlığı için bir süre daha evde çalışmaya devam edecekleri belirlendi.

Süreç daha hafif hale geldiğinde bile evden çalışmak isteyen çalışanlarına çeşitli haklar sunacak. Bu noktada bu kişiler evden çalışmaya devam edebilecekler. Tanınan süre ise yaz sonuna kadar olacak. Bu süreçte çocuklarına bakmak ve çocukları ile zaman geçirmek isteyen tüm çalışanlarının sonuna kadar düşünüldüğü ve haklarının korunduğu belirlendi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı