Sosyal Medya

Facebook Sinir Bozan Bildirimlerini Sonlandırıyor

Kullanıcı deneyimi olarak ülkemizde daha çok ortaya yaş ve üzerine hitap eden Facebook, sinir bozucu bildirimlerini yeni güncellemesi ile iptal etmeyi planlıyor.

Dünyanın belki de en çok sevilmese de bir şekilde en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, yeni güncellemesi ile nihayet dedirtiyor. Uzun yıllardır hayatımızda olan bu site, hem mobil uygulama konusunda hem de internet konusunda kendisine özel bir ağırlık yaratmanın peşinde diyebiliriz. Kullanıcılarının istediklerini tam manası ile veremeyen, bir şekilde ara yüzünden de olsa kişileri sıkan bu uygulama, çok fazla eklentiye sahip olduğu için kişilerin isteklerine pek hitap etmiyor.

Araç çubuğu konusuna hiç dikkat ettiniz mi? Facebook araç çubuğu siteye girdiğimiz andan itibaren sol tarafta yer alıyor ve bu da kendi içinde kısa yollar bulunduruyor. Bu araç çubuğu ise yıllardır aynı ve hiç bir değişim ya da basitlik göstermedi diyebiliriz. Araç çubuğuna fazlaca hakim olmak isteyen kullanıcılarla birlikte, durum biraz daha değişmeye başladı. Bildirimlerin ve araç çubuğunun, pek çok şekilde özelleştirilebilir hale gelmesi aktif bir Facebook kullanımına artı katabilir.

İnsanların merakına ve heyecanına dokunmak

Facebook belki de genç kitleye dokunamamak konusunda en büyük eksikliği heyecanda buluyor. Bu yüzden içeriklerden ziyade kullanım hantallığını bir şekilde hızlandırmaya ve pratik bir hale getirmeyi planlıyor. Her şeyi bir şekilde denese de, iş dönüp dolaşıp kullanıcının deneyimine gelince, orada çuvallaması an meseli oluyor. Bu yüzden kısayollar ve bildirimler ile ilgili yeni Facebook bildirim özelleştirme konusunu merakla bekliyoruz diyebiliriz.

Bildirimlerle ilgili yavaş yavaş mobil uygulamalara gelen güncellemeler ve site üzerinde denen çalışmaların sonuna geliniyor. Her an Facebook sayfanızın ve uygulama bildirimlerinizin farklılaştığını görebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı