Sosyal Medya

Facebook WhatsApp Reklamlarını İptal Etti

Sosyal medya devi Facebook, WhatsApp reklam politikasında geri adım attı. Facebook’un bu geri adımıyla birlikte kullanıcılar WhatsApp uygulamasında reklam görmeden kullanmaya devam edecekler. 

Facebook’un geçtiğimiz yıllarda satın aldığı WhatsApp ilk kurulduğunda kullanıcılara reklamsız kullanımın sözünü vermişti. WhatsApp’ın bu sözünün tarihi Facebook tarafından satın alındıktan sonra dolmuş ve Facebook, WhatsApp için yeni reklam stratejileri oluşturmaya başlamıştı. Facebook’un WhatsApp’ı satın almasının ardından getirdiği Hikayeler özelliğinde reklam göstereceğini açıklaması WhatsApp kullanıcılarının tepkisini çekmişti. Kullanıcıların verilerini işleyerek kullanıcılara göre reklamlar çıkarmaya hazırlanan WhatsApp’ın bu kararının ardından, WhatsApp’a reklam geldiği gün uygulamayı sileceklerini dile getirdi. Kullanıcıların bu hamlesinin ardından Facebook, kararında geri adım attı. Konuyla ilgili olarak Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre, Facebook WhatsApp reklam projesinden vazgeçti. Uygulamaya yerleştirdiği reklam kodlarını da silen Facebook ayrıca WhatsApp reklamlarından sorumlu ekibi başka projeye yönlendirdi. 

Facebook WhatsApp reklam politikasını şimdilik erteledi. İlerleyen dönemde Facebook’un WhatsApp uygulamasında yeniden reklam gösterme ihtimali bulunuyor. Facebook’un WhatsApp’a ne zaman reklam getireceği şimdilik bilinmiyor olsa da kullanıcılar bir süre daha WhatsApp’ı reklamsız olarak kullanmaya devam edebilecekler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı