Sosyal Medya

Facebook Yeni Masaüstü Tasarımını Test Etmeye Başladı

Sosyal medya devi Facebook kısa bir süre önce masaüstü tasarımının değişeceğini açıklamıştı. Facebook yeni masaüstü tasarımını test etmeye başladı.

Facebook kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına masaüstü sürümünü iyileştirmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce yeni bir masaüstü deneyimi için düğmeye basan Facebook, yeni masaüstü tasarımını test etmeye başladı. Facebook’un yeni masaüstü tasarımı önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. 

Facebook Yeni Arayüzü Test Kullanıcılarıyla Test Ediliyor

Facebook’un yeni masaüstü tasarımına şimdilik küçük bir Facebook kitlesi tarafından erişilebiliyor. Bu kişiler Facebook’u masaüstü cihazlarında açtıklarına karşılarına yeni masaüstü tasarımı test etmek isteyip istemediklerine dair bir açıklama ile karşılaşıyor. Eğer ki kullanıcılar kabul ederlerse, Facebook’un mobil uygulamasında da yeni bir tasarım kullanıcılar tarafından test edilebilir oluyor. 

Facebook’un yen tasarımının üst kısmında yer alan mavi çubuğun beyaz olduğu ve Facebook logosunun da yuvarlak olduğu görülüyor. Yeni tasarımla birlikte Facebook’un masaüstü arayüzüne de karanlık mod desteği geliyor. Facebook tasarımı ayrıca çok daha toplu ve dikkat dağıtmadığı görülüyor. Facebook’un yeni masaüstü tasarımını test eden kullanıcılar diledikleri zaman eski tasarıma dönebiliyor. Kullanıcılar ayrıca bu tasarımda yaşadıkları sorunları Facebook ile paylaşarak arayüzün iyileştirilmesine katkı sağlayabiliyor. Facebook’un yeni tasarımının test süresinin 2020 yılının bahar aylarında tamamlanması ve bu test sürecinin tamamlanmasının ardından tüm kullanıcıların kullanıma açılması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı