Sosyal Medya

Facebook’a Giriş Yapan Cihazları Sınırlandırma

Güvenliğinizi korumak önemlidir. Bu özellikle kişisel bilgilerinizin çoğunu tutan Facebook için geçerlidir. Bu makalede, hangi cihazların hesabınıza nasıl erişebileceğini ve Facebook uzaktan çıkış yapmak için sizlere bilgi vereceğiz.

Size Facebook hesabınızın güvenliğini nasıl artıracağınızla ilgili bazı ipuçları da vereceğiz. Bu nedenle, giriş yapabilecek tek kişi sizsiniz.

Uzaktan Facebook’tan Nasıl Çıkış Yapılır?

Facebook şu anda giriş yapmış olduğunuz tüm cihazları izler. Bu listeyi gözden geçirmek ve gerekli hesaplardan çıkış yapmak hızlı ve kolaydır.

  • Başlamak için sayfanın sağ üst kısmındaki açılır oka tıklayın. Ayarlar ve ardından Güvenlik ve soldaki menüden oturum açın.
  • Giriş yaptığınız bölüme gidin. Bu, tüm aktif girişlerinizi (belki de telefonunuzu veya tabletinizi) görüntüler. Çok sayıda varsa Daha Fazlasını Gör’e tıklamanız gerekebilir.
  • Kullanılan cihazın türünü ve tarayıcıyı, ayrıca giriş yapan kişinin fiziksel konumunu ve en son yaptıkları listeyi listeler. Belirli bir IP adresini görmek için konumun üzerine gelin.
  • Kullanmakta olduğunuz cihazın yanında “Şimdi aktif” mesajı görüntülenir. Bu oturumdan çıkmak için bu bölüme ihtiyacınız yok. Sağ üstteki açılır oku kullanın ve Oturumu Kapat tıklayın.
  • Alternatif olarak, belki bir kütüphane bilgisayarında veya bir arkadaşınızın cihazında oturum açmış ve hesabınızı kullanan birinin riskini istemiyorsunuz. Hiç sorun değil, bu oturumlardan uzaktan çıkabilirsiniz.
  • Bunları kaldırmak için, her girişin yanındaki üç dikey noktaya tıklayın ve Oturumu Kapat’a tıklayın.

Yanlışlıkla bir girişi kaldırırsanız endişelenmeyin. Tek etki, bir daha tarayıcıda veya cihazda kullandığınızda hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekmesidir.

Tanınmayan girişler hakkındaki uyarılar

Facebook Hesap Güvenliğinizi Artırma

Facebook hesabınızın beklenmedik yerlere giriş yaptığını veya güvenliğinizi artırmak istediğinizi tespit ettiyseniz, hesabınızı kimlerin kullanabileceğini daha iyi kontrol edebilmenin çeşitli yollarını araştıralım. Üstün koruma için tüm bu teknikleri kullanmayı düşünün.

Bu seçeneklerin tümüne sağ üstteki açılır oka tıklayıp ardından Ayarlar> Güvenlik ve oturum açma seçeneklerine erişilebilir.

Şifreni Değiştir

Parolanızı değiştirmek, hesabınıza izniniz olmadan erişilmiş olması durumunda her zaman yapmanız gereken ilk şeydir. Aslında, Facebook şifrenizi ne olursa olsun periyodik olarak değiştirmeniz gerekir.

Şifreyi değiştirin yanındaki Düzenle’ye tıklayın. Mevcut şifreniz istenecektir. Ardından, iki kez Yeni bir şifre girin ve ardından Değişiklikleri Kaydet tıklayın.

Daha iyi güvenlik için bir şifre yöneticisi kullanmayı düşünmelisiniz. Bunlar, güçlü şifrelerinizin olmasını sağlayabilir ve onları da hatırlamanıza gerek kalmayabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı