Sosyal Medya

Facebook’a ‘Sarılma’ Emojisi Eklendi

Sosyal medya platformu Facebook çeşitliliği artırmak ve Koronavirüs salgını esnasında insanların birbirlerine değer verdiklerini gösterebilmeleri için ‘Sarılma’ şeklindeki yeni tepki emojisini yayına aldı. Bundan böyle Facebook’ta karşılaştığınız paylaşımların yanı sıra Messenger uygulamasında yazışırken de karşı tarafa sarılma emojisi gönderebileceksiniz.

Bu zamana dek Facebook’ta sadece 5 farklı emoji bulunuyordu. Yeni eklenen altıncı emojide ise gülümseyen bir karakterin pembe renkli bir kalbi sıkıca sardığını görüyoruz. Çok sevimli duran ve insanın içini ısıtan bu emoji aralarında gülen yüz, kızgın yüz, üzgün yüz ve kalp işaretinin de bulunduğu tepkiler arasındaki yerini almış oldu. 

Kalp emojisiyle karıştırmayın!

Aslına bakılırsa Facebook, yeni eklenen bu sarılma emojisine çok benzeyen başka bir emojiye halihazırda sahip: Kalp emojisi. Büyük, pembe bir dairenin içindeki bu kalp ile sarılma emojisinin birbiriyle karıştırılması kuvvetle muhtemel. 

Ancak Facebook’tan yapılan açıklama ikisinin çok farklı olduğu yönünde. Kalp emojisi daha çok birini ne kadar sevdiğinizi veya aşkınızı dışa vurmak için kullanılıyor. Sarılma emojisi ise karşı tarafı önemsediğinizi, ona destek verdiğinizi belitmek için ideal.

COVID-19 salgını için geliştirildi

Facebook’un Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Sorumlusu Alexandru Voica, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bu yeni emojinin özellikle Koronavirüs salgınına karşı geliştirildiğini duyurdu. Salgına yakalanan insanlara destek vermek için kullanılmasını öneren Voica’ya göre önümüzdeki hafta itibariyle yeni emoji tüm Facebook üyeleri tarafından erişilebilir hale gelecek. 

Öte yandan Facebook’un hem masaüstü, hem de mobil uygulamalarının bu emojiye kavuşacağı da elimize ulaşan bilgiler arasında yer alıyor. Güncelleme tüm dünya çapında tamamlandıktan sonra paylaşımlar, fotoğraf ve videolar bu sarılma emojisi ile dolup taşacak.

Şuan için Messenger uygulamasına bahsi geçen bu yeni emojinin ne zaman ekleneceği belli değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı