Sosyal Medya

Facebook’a Yeni Renk Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Twitter’ın geçen aylarda sunmuş olduğu renk değiştirme özelliğini biraz farklı bir versiyonu da Facebook ‘a geliyor.

Jane Manchun Wong twitter üzerinden yapmış olduğu isabetli bilgi sızıntıları ile tanınmaktadır.Jane Manchun Wong bu sefer de Facebook’a gelecek olan yeni özelliği paylaştı.Facebook ayarlanabilir renk özelliğini kullanıcılarına sunacak.

Twitter kullanıcılarına uzun bir zaman önce panel rengi değişimi özelliği sunmuştu.

Bu özellik sayesinde Twitter’da profiliniz ve sekmeler için farklı farklı renkleri seçebilirken, iki farklı modu olan gece modu özelliğini de kullanabilme imkânımız vardı.Bugün sızdırılan yeni bilgilere göre ise Facebook benzeri bir özellik üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Geçmiş olduğumuz günlerde Facebook’un yeni Android uygulaması hakkında renk ayarlarında yapmış olduğu değişim bilgileri sızdırılmıştı.Bu güncelleme ile arka plan ve renkler pek uyumlu olmadığı için bazı kullanıcılar tarafından iyi yorumlar almayarak eleştirilere maruz kalmıştı. Profil resimlerine göre ayarlanan soluk renkler kullanıcıya pek de hoş bir tasarım sunmamıştı.

Bugün ise isabetli sızıntılarıyla bilinen mühendis Jane Manchun Wong , Twitter hesabından Facebook’un geliştirdiği uyarlanabilir renk ayarlarının yeni halini dahi paylaştı.

Uyarlanabilir özel renk ayarları ile profilinizdeki kapak fotoğrafına göre renkler tam anlamıyla otomatik uyum sağlayabilecek.

Kapak fotoğraflarındaki en ağırlıklı rengi olan arka plan rengi olarak tanımlayan uygulama, bu güncelleme ile birlikte daha iyi bir görünüm sunabilecek.Tüm bunlar halen deneme aşamasında olduğundan dolayı yeni özelliği kendi hesaplarımızda deneyimleme şansımız henüz bulunmuyor ancak özelliğin birkaç hafta içerisinde tüm bölgelerdeki cihazlara parça parça güncellemeler verilerek olası veri kayıplarına ve sunuculara binecek yükün hafifletilmesi planlanıyor.

Buna ek olarak Facebook’un yeni güncellemesi ile Twitter benzeri bir renk paneli ile karşımıza çıkması da en bilindik ihtimaller arasında olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı