Sosyal Medya

Facebook’dan Yaralayıcı Nesnelere Engel!

Yaralayıcı nesneler konusunda önemli bir adım atan Facebook, son yılların belki de en çok ilgi çeken güzel gelişmesini karşımıza çıkarıyor. Yaptığı çalışma ile hem daha hızlı, hem de daha yoğun bir şekilde hizmet üreteceğini vaat eden Facebook, yaralayıcı nesnelere engel getirebiliyor.

Yapay zeka alanında gösterdiği başarı ile karşımıza çıkan Facebook, yeni nesil çalışmalarını bu süreçlere dair büyütmenin peşinde olduğu için herkese göre bir dil belirtmek istiyor. Bu durum da hem beklentileri büyütüyor hem de kişisel olarak organize edilen her türlü seçimi kendine has bir dil ile büyütmenizi sağlıyor.

Amaç olarak bakıldığı zaman pek çok kişiye özel hizmet sunmayı hedefleyen Facebook, yapay zeka teknolojisini kendine uyarlamaya devam ediyor diyebiliriz. Çünkü Facebook, özellikle içerik kontrolü yapmaya insan ayırmıyor ve bunların hepsini yapay zeka detayı ile ortaya çıkarıyor. Her seferinde gelişen yapay zeka, pek çok içeriğe hızlı bir şekilde müdahale ediyor. Özellikle terörist videolarının ve fotoğraflarının %98 kadarını kimse görmeden silinmesi, büyük bir başarı diyebiliriz.

Yapay zekadan hızlı hamleler!

Facebook tarafından ön plana çıkarılan bu yeni güncellemeler, her seferinde kendini çok daha güçlü bir dilde organize ediyor. Bu yüzden de insanların isteklerine estetik bir çalışma ve sonuç getiriyoruz. Bireysel bir istek ile kendiniz için her türlü detayı kullanabiliyorsunuz. Yazılım güven yüzdeleri etkilerine göre bu çalışmaları yaparken, aynı zamanda Londra Polisi tarafından da eğitiliyor. Analiz üzerine ilerleyerek çok daha mantıklıca bir hareket ile engelleme yapıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı