Sosyal Medya

Facebook’ta Veri Hırsızlığı Yaşandı!

ABD üzerinde yaşayan ve orada çalışan 29 Bin çalışanın kişisel verileri çalınma vakası ile karşı karşıya. Hırsızlık ile ilgili olarak karşımıza çıkan bu sorun, pek çok kişinin karşısına çıkıyor ve bir kişinin aracında yer alan hard disk çalınarak bu seçenek ön plana geliyor.

Sıklıkla hack vakası ile gündeme gelen bu durum, ABD üzerinde yaşayan 29 Bin kişinin kişisel bilgilerinin çalınması ile karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Bu yüzden isim, soy isim ve ücretler ile ilgili olarak ön plana çıkarılan her türlü seçeneği ve beklentiyi kendinize göre ön plana çıkarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sahtecilik ile ilgili ya da kimlik hırsızlığı ile ilgili riskler için oluşacak olan bu vakalar, herkesi ön plana çıkarabilir. BU da haliyle bir risk ve suç demek. Yapılan açıklamada bugüne kadar her hangi bir istismar haberi alınmıdığını bildiren Facebook, bu konuya dair hırsızlığın verilerine bir seçenek sunulduğunu gösteriyor. Bilgisayar ekipmanı çalmak için yapılan bu hırsızlık, basit bir hard disk hırsızlığı gibi görünse de, içindekiler erişilirse durum sıkıntı ile ön plana çıkarılabilir.

Farklı skandallar hep gündeme geliyor!

Facebook tarafından yaşanan bu olaylar, ister istemez farklı sıkıntıları gündeme getirmeye devam ediyor. BU yüzden de ciddi bir sonuç görünmemiş durumda. Bu konuya dair veri koruma konusunda hizmet veren Facebook, herkes için akıllarda yer alan soru işaretlerini karşımıza getirmeye devam ediyor gibi görünüyor. Kullanıcı bilgileri konusunda da bir netlik oluşturmayan bu durum, herkes için farklılık oluşturacak gibi görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı