Sosyal Medya

Facebooktan Video Nasıl İndiririm?

Facebook, pek çok özelliği ile tüm dünyada sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekmekte ve gün içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Facebook’un bu kadar çok kullanılmasının nedeni ise pek çok özelliğe yer vermesi ve hesap sahibi kullanıcılara birçok deneyimi aynı anda sunmasıdır. Facebook özellikle, fotoğraf paylaşımı, video paylaşımı, duygu ve düşünce paylaşımı amacıyla kullanılmakta, bununla birlikte pek çok etkiliğin planlanmasını ve duyurulmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda grup kurma özelliği ve bu gruplarda fotoğraf ve video paylaşılması, kullanım nedenini olumlu yönde etkilemektedir.

Facebook’ta hesap sahipleri, arkadaş listesi ile pek çok duygu ve düşünceyi paylaşabilmekte, görseller yükleyebilmekte, yer bildirimi yapabilmekte, videolar yükleyebilmekte, canlı yayın yapabilmekte ve daha birçok işlevi gerçekleştirebilmektedir. Son zamanlarda Facebook, kullanıcılarına video indirme hizmeti de vermeye başlamıştır. Facebook’tan video indirme işlemi oldukça basittir. Bu yazımızda, indirme işleminin nasıl gerçekleştirilebileceği hakkında bilgiler sunacağız.

Facebook’tan Video İndirme İşlemi

Çoğu Facebook kullanıcısı, bu platform içerisinde yer alan videoları indirmek istemektedir. Daha önce mümkün olmayan bu işlem artık mümkündür ve kolaylıkla mobil cihazlara ya da bilgisayarlara indirilebilmektedir.

Facebook’tan video indirme işlemi şu şekillerde yapılmaktadır:

  • Ek olarak başka bir uygulama kullanarak
  • Video link adresi üzerinde değişiklik yaparak

Bilgisayar üzerinden, açık olan Facebook sayfasındaki bir videoyu kaydetmek için; öncelikle indirilmek istenen videonun URL adresi kopyalanır ve açılan tarayıcıya bu adres yapıştırılır. Ardından, link içindeki www kısmı silinir ve yerine mbasic yazılır; enter tuşuna basılır. Video oynatılır ve sağ tıklanarak kaydet seçeneği seçilir. Böylelikle video, bilgisayara kaydedilmiş olur.

Akıllı Telefonlarda Facebook’tan Video İndirme

Android ve iOS olmak üzere akıllı telefonlarda da Facebook’tan video indirme mümkündür fakat bunun için telefonlara, işletim sistemi ile uyumlu olarak bazı uygulamalar indirmek gerekmektedir. Android cihazlarda, Facebook videosu kaydetmek için kullanılan pek çok uygulama bulunmaktadır ve bu uygulamalara ücretsiz olarak Play Store’dan ulaşılabilmektedir. Aynı durum, iOS cihazlar için de geçerlidir. Dolayısı ile iOS cihaz sahipleri, App Store aracılığı ile çeşitli programları telefonlarına indirip kullanarak Facebook videosu kaydedebilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı