Sosyal Medya

Facebook’tan Yeni Instagram Hamlesi

Instagram’ın sevilen özelliğini kopyalayan Facebook, sosyal medya konusunda oldukça güçlü ve etkili bir ilerleme sağlıyor.

Popüler fotoğraflar olarak değindiğimiz yeni hizmet, pek çok konuda karşımıza çıkıyor ve ön planda yer alıyor. ABD’li şirketin facebook ile ilgili yeni gelişmeleri doğrudan Instagram üzerinden kopyalanacağı düşünülüyor.

Bu ay başında pek çok servis için yeni duyurular ve çalışmaları ön plana çıkaran Facebook, bünyesine çok daha farklı şekillerde artı durum dahil etmek istiyor. Bunu yapmak için de kendine has bir dilde hizmet üretiyor ve ilerlemeye devam ediyor. Instagram feed olarak karşımıza çıkarılacak olan yeni benzer özellikler de kendini bu şekilde büyüten tarzda bir hizmet üretiyor.

Popüler fotoğraflar isimli yeni özellik yolda

Fotoğraflar konusunda oldukça hızlı ve yenilikçi bir dilde ilerleme yapan Facebook, kendine has dokunuşlarını da ön plana çıkarmayı ihmal etmiyor.

Haber akışında bir fotoya dokunduğunuz zaman ya da aşağı kaydırdığınız zaman, tekrar akışa geri geliyorsunuz. Yeni özellik sayesinde bu akış devam edecek ve farklı görseller ile karşılaşmaya devam edeceğiz.

Facebook tarafından TechCrunch ismiyle ön plana çıkarılan bütün özellikler, yeni bir test sürümü ile çıkıyor karşımıza. Yeni testler özellikle şu sürelerde çok daha farklı ve iddialı olarak bizlere hizmet sunacak diyebiliriz. Ön plana çıkarılan bütün beklentiler, aynı kategoride pek çok çözüm sunacak. Yani ilgi alanınızla ilgili yeni bir çalışma var ise buna benzer yeni öneriler de ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Geçtiğimiz haftalarda bu konuya dair bir açıklama yapan ABD devi, bu durumun ne kadar başarılı olup olmayacağını test ettiği için yakın zamanda herkese sunmayı planlıyor. Bakalım karşımıza nasıl bir şekilde çıkacak bu özellik?

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı