Sosyal Medya

Facebook’un F8 Konferansı İptal Edildi

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs, etkinliklerin iptaline neden olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda da pek çok etkinliğin sebebi olarak gösterilen corona virüs, Facebook’un yıllık konferansı F8’in de iptaline neden oldu.

Corona, F8 Konferansını da Etkiledi

Facebook’un geliştirici konferansı F8, bu sene 5-6 Mayıs tarihlerinde yapılacaktı. Hala dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformu ünvanını koruyan Facebook yıllık F8 konferansı için 5-6 Mayıs tarihini planlamıştı ancak şirketten gelen açıklamaya göre konferans, corona virüsün neden olduğu endişelerden dolayı iptal edildi.

Facebook’un Geliştirici Platformları ve Programları Müdürü Konstantinos Papamiltiadis, ortaklarının, çalışanlarının ve F8 konferansında görev alan herkesin sağlığını ve güvenliğini ön planda tutarak iptal ettiklerini açıkladı. Papamiltiadis ayrıca konferansı iptal etmeden önce başka seçenekleri de değerlendirdiklerini ancak bu kadar kapsamlı bir etkinliğin şirket için önemli olduğunu ve uluslararası geliştiricilerin katılamayacağı bir etkinliği gerçekleştirmenin yanlış olacağını düşünerek iptal ettiklerini belirtti.

F8 Konferansı Ne Zaman Yapılacak?

Corona virüsü nedeniyle iptal edilse de bu, etkinliğin tamamen iptal olduğu anlamına gelmiyor. F8 organizasyonunun pek çok yenilikle beraber 2021 yılında düzenlenmesi planlanıyor. Şirket, yaptığı bu açıklamayla etkinliği bekleyen insanlarda da heyecan ve beklenti yaratmış oldu.

Elbette F8, corona virüsü nedeniyle iptal edilen ilk etkinlik değil. Şubat ayı içerisinde Mobil Dünya Kongresi de iptal edilmişti. Virüsün etkisini ne zaman sürdüreceği tam olarak bilinmediği için bazı etkinlikler ileri bir tarih için planlanırken, ürün lansmanları gibi etkinlikler online olarak yayınlanabiliyor. Önümüzdeki ay yapılması planlanan GDC 2020’nin de corona virüs nedeniyle iptal edileceği bekleniyor.

Corona virüs sadece etkinliklerin iptal olmasına sebep olmuyor elbette. Teknoloji sektörünü derinden etkileyen virüs, mağaza açılışlarına, fabrika ve üretim tesislerinin faaliyetlerinin devam etmesine de neden oluyor. Virüsün etkisinin ne zaman geçeceği bilinmediği ve insanlar üzerinde korku yarattığı için pek çok lansman internet üzerinden gerçekleştiriliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı