Sosyal Medya

Gmail Şifrenizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Müşteri, dünyanın en popülerlerinden biri olsa bile, 2016’dan beri bir milyardan fazla kullanıcıyla bu, herkesin her köşede ve kafatasında dolaşmaya başladığı anlamına gelmez. İşte Gmail şifresi nasıl değiştirilir?

Şifrenizi değiştirme veya sıfırlama

Google Hesabınıza Kayıt Olun

Google Hesabı sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki mavi Oturum Aç düğmesini tıklayın.

Giriş bilgilerinizi istediğiniz gibi girin ve gerekirse iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanarak kimliğinizi doğrulayın.

Güvenlik Ayarlarınızı Açın

Güvenlik sekmesine tıkladığınızda size birçok seçenek sunulur. Google’da Oturum Açma etiketli bölümü bulana kadar aşağı kaydırın.

Şifreni Değiştir

Şifre başlıklı bölümü bulun. En son ne zaman değiştirdiğinizi ve iki aşamalı doğrulamanın etkin olup olmadığını size söyleyecektir. Şifre düğmesini tıklayın ve istendiğinde kimliğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girin. Daha sonra yeni bir şifre girmeniz istenir. Karmaşık olduğundan, sayılar, harfler, büyük harfler ve özel karakterlerin karışımından emin olun. Unutmaktan endişeleniyorsanız, bir şifre yöneticisi kullanın.

Şifreyi doğruladıktan sonra, değişiklik tamamlanır ve hesabınız hoş ve güvenlidir. Bu, iki aşamalı doğrulama ve kurtarma yöntemleri gibi diğer hesap ayrıntılarınızı iki kez kontrol etmek için de iyi bir zamandır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı