Sosyal Medya

Grup Hikaye Özelliği Instagram’a mı Transfer Oluyor?

2019 yılı başlarında, Facebook’ta beklediği ilgiyi göremeyip vedalaşılan “Grup Hikaye” özelliği için Instagram testi başladı. “App Sleuther”, yani uygulama dedektifi olarak tanımlayabileceğimiz Jane Manchun Wong, Twitter hesabında bununla ilgili bir kod yakaladığına dair ekran görüntüsü paylaştı.

Grup Hikaye Özelliği Nedir, Ne İşe Yarar?

Bu özellikten haberi olmayanları hemen bilgilendirelim; grup seçeneği, Instagram Close Friends (Yakın Arkadaş) özelliğinin daha rafine şekilde kullanımıdır diyebiliriz. Spesifik grup listeleri oluşturup, hikayelerimizi sadece seçili grup üyelerinin göreceği şekilde yayınlayabiliriz.

Bu özellik bir açıdan bakıldığında çoklu iletişimi de oldukça kolaylaştırabilir; ofiste, okulda, spor salonunda, herhangi bir sosyal etkinlik öncesinde ve sonrasında ya da bir konuda iletişmek istediğimiz, belirli kişilerle veri akışı sağlamak için son derece rahat ve kolay bir yol olacaktır.

Sonsuzluğa uzanan hikaye zincirine son!

Özellikle doğum günü, nişan, düğün gibi yalnızca belli bir kitleyi ilgilendirip çoğu zaman alakamızın bulunmadığı etkinlikler için kullanılırsa, hiç merak etmediği hikaye zincirlerine maruz kalan kişilerin bu yeniliğe bayılacağına inanıyoruz.

Şirket, grup hikayelerden hemen vazgeçmek istemiyor olacak ki Facebook’tan kaldırıldığını duyurduktan sonra, daha kullanışlı olacağına inandığı Instagram’a kaydırmaya karar verdi.

Grup Hikaye Özelliği Kullanım Alanları

Yalnızca karşılıklı takipleşilen insanlarla mı kullanabiliriz ve hikaye paylaşımı olarak mı işimize yarar, yoksa takip ettiğimiz kişilerin hikayelerini izlerken de “sadece seçili grupları gör” gibi bir yön kazandırılır mı bilemiyoruz.

Hala test aşamasında olduğu ve bir kesinlik de bulunmadığı için hemen heyecanlanmıyoruz ancak Grup Hikaye özelliğinin doğru ihtiyaçlara hizmet etmesi akabinde, Instagram sınavını geçeceğinden pek şüphemiz yok açıkçası.

Umarız bir an önce hayata geçirilir de, kısmi paylaşımlar için hikayemizi görmesini istemediğimiz kişilere “Gizledim mi, acaba gördü mü, ya onu engellediğimi anlarsa?” gibi streslere daha fazla düşmeyiz.

Hastalık bahanesiyle işten izin isteyip akşam konserde içkilerimizi yudumlarken attığımız hikayeler, “Yatıyorum aşkım” dedikten sonra yapılan Fifa turnuvaları ve skor paylaşımları ya da biz koymasak dahi, ortak takipçi paylaşımlarından yakalanıp başımıza bela açtığımız nice post…

Tanrım, ne çok acı var.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı