Sosyal Medya

Gündemden Düşmeyen Genç Şarkıcı Aleyna Tilki

Gündemden düşmeyen genç şarkıcı Aleyna Tilki, şimdi ise 13 yaşından küçük olması sebebiyle Twitter hesabının kapatılmasıyla gündeme geldi

En büyük sosyal medya uygulamaları arasında bulunan Twitter, 13 yaşını doldurmayan kişilerin platformda yer almasına izin vermiyor. Şirket, aynı zamanda 13 yaşından önce hesap açan kişileri tespit etmesi halinde kişilerin sosyal medya hesaplarını kapatıyor. Bu durumun son örneği ise genç şarkıcı Aleyna Tilki oldu.

13 yaşından önce de Twitter kullandığı tespit edilen genç şarkıcının hesabı kapatıldı ve birçok gönderisi silindi. Hesabı kapatılan Aleyna Tilki, paylaştığı gönderide “Twitter kimliğimi ve 2000’li olduğumu tespit etti. 13 yaşımdan önce Twitter kullanarak kuralları ihlal ettiğim için hesabım kapatıldı. Hesabımı yeniden açtım… Çoğu gönderim silindi. Yaşım 18 olmasına rağmen hâlâ sorun yaşamaya devam ediyorum. Sosyal medya platformları bile yaşımla uğraşıyor, sıkıldım” açıklamalarında bulundu.Twitter’ın yaş konusundaki hassasiyeti daha önce de bir şaka ile güdeme gelmişti. Doğum tarihinizi belirli bir tarih ile değiştirmeniz halinde yeni gelen özelliklere erişebileceğinizi söyleyen bir ‘şakacı’ çok sayıda Twitter hesabının kapanmasına neden olmuştu.Hesabı kapatılan genç şarkıcının hesabını kısa süre içerisinde geri açtırması ise merak uyandırdı. Konu ile ilgili Twitter cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı