Sosyal Medya

İnstagram Action Blocked Hatası ve Çözümü

İnstagram üzerinde doğal yolları kullanmayarak takipçi ve beğeni sayısını artırmaya çalışanların karşılaştığı en önemli sorundur. Bu sorunun Türkçe karşılığı “Eylem Engellendi” şeklinde olduğundan dolayı, yaptığınız işlem bir süreliğine engellenmiş olmaktadır. Bu durum bazen kalıcı olsa da, bazen de geçici özellik gösterip, bir gün içerisinde ortadan kalkmaktadır. Ancak bazı durumlarda, belirli hususları yerine getirmek, bu işlemin aktif olarak kullanılmasını sağlayabilir. Şimdi sizlere İnstagram action blocked hatası ve çözümü hakkında genel bir bilgi vermeye çalışalım.

İnstagram’da Action Blocked Hatası Nedir? Nasıl Çözüm Üretilir?

Takipçi sayısını artırmak için diğer kişi ve sayfaları yoğun olarak takip eden kişiler ve beğenip yorum yapan kişilerin karşılaştığı bir sorundur. Anlamda olarak işlemin engellenmesine sebep verdiği için, bu işlem kalıcı veya geçici olabiliyor. İnstagram action blocked hatasının sebebi hakkında bilgi verdik ancak bunun çözümü hakkında da sizlere gerekli bilgileri verelim. Bununla beraber, sizlere sunduğumuz öneriler, tamamen çözüm olmamakla beraber, sorunu ortadan kaldırabilir.

  • Uygulama bu hata sebebi ile sizin IP adresinizi engelleyebildiği için, farklı bir cihazdan veya internetten giriş yaptığınızda sorun ortadan kalkabilir.
  • Geçici olabileceği için, bazı durumlarda 24 saat geçtikten sonra sorun ortadan kalkabilir. Bunun için bir gün bekleyip, tekrar denemenizde fayda vardır.
  • İnstagram’ın önermediği uygulamaların kullanılması, bu tarz sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle, destek uygulamalarını kullanmamanız gerekir.
  • Hesabınızı diğer sosyal medya platformları ile ilişkilendirdiğiniz zaman, sorun ortadan kalkabiliyor. Bunun için sosyal medya platformları ile hesabınızı ilişkilendirmeniz gerekir.
  • İnstagram kurallarından olan limitlere uymak, bu sorunların oluşmasının önüne geçecektir. Bu nedenle İnstagram’ın sizlere sunduğu kurallara uymanız gerekir. Hesabınızın kalıcı bir hasar almamasının en basit yolu budur.

İnstagram kullanıcılarının merek ettiği problemlerden olan “Action Blocked” hatası, bazı durumlarda ortadan kalkabiliyor ve sizlere bunlardan bahsetmeye çalıştık. İnstagram action blocked hatasının ortadan kaldırılması hususunda sizlere verdiğimiz bu bilgileri kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ancak bunun yanında yapılması gereken en önemli husus, İnstagram’ın sunduğu topluluk kurallarına uymak olacaktır. Bunlara uyduğunuzda herhangi bir problem yaşanmaz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı