Sosyal Medya

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

İnstagram kullanan çoğu insan son zamanlarda sıklıkla İnstagram akış yenilemede hatası çözümü için çeşitli zorluklar yaşıyor. İnstagram’da en sık karşılaşılan “Akış Yenilenemedi” hatası, kullanıcıların takip ettiği kişilerin son paylaşımlarını ve fotoğraflarını görmemelerine neden oluyor. Telefonunuzun mobil veri özelliği açık veya internete bağlı olsanız dahi bu hatayı alıyorsanız size önereceğimiz birkaç çözüm yolunu deneyerek bu hatayı almaktan kurtulabilirsiniz.

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü Nedir?

Bildiğiniz üzere İnstagram şirketinin sahibi olan Facebook zaman zaman sunucularında çeşitli bakım çalışmaları yapıyor. Bu durum da haliyle İnstagram mobil uygulamasında aksaklıklara ve akış yenilenmeme problemlerine neden olabiliyor. Bu durumda yapılması gereken şey biraz beklemek olacaktır.

İkinci olarak ise genelde çoğu kullanıcı bu hatayı cihazlarının internet bağlantılarından dolayı almaktadır. Çünkü İnstagram milyonlarca kullanıcıya hitap etmekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bundan dolayı problemin temel kaynağı olarak öncelikle kendi cihazınızdaki internet bağlantısını kontrol etmeli ve şebeke çekmemesi veya başka bir sorun varsa onu düzeltmelisiniz. İnstagram uygulaması tamamen görsel odaklı bir sosyal paylaşım sitesi olduğu için fazla veri tüketmektedir. İnternet bağlantınızın yavaşlamış olması da bu hatayı almanıza neden olabilir.

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası İçin Alternatif Çözüm Yolları

Eğer İnstagram akış yenilenmeme hatası ile sık sık alıyorsanız aşağıda sıraladığımız çözüm yollarını deneyin.

  • Telefonunuzun ayarlar bölümünden tarayıcı kısmına gidin (iPhone için “Safari”) ve oradaki “Tarama ve tarayıcı verilerini sil” benzeri bulunan ifadeyi tıklayın. Bu işlem tarayıcınızdaki çerez ve diğer önbellekteki verileri temizleyecektir.
  • Şimdi İnstagram’a bağlanmayı tekrar test edin. Eğer yine olmazsa telefonumuzun DNS ayarlarını değiştirmemiz gerekiyor. DNS ayarlarımızı (8.8.8.8 – 8.8.4.4) olarak değiştirdikten sonra İnstagram uygulamasını tamamen kapatıp yeniden açıyoruz. Bu şekilde İnstgaram akış yenilenemedi hatası çözümü tamamlanmış olacak.

Yukarıda anlattığımız yöntemleri deneyerek İnstagram akış yenilenemedi hatası için kesinlikle işe yarayan bir çözüm sağlamış olacaksınız. Çoğu İnstagram kullanıcısının başına mutlaka gelen akış yenilenemedi hatasının çözüm yollarını sizlerle paylaştık. Umarız sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı