Sosyal Medya

Instagram Arama Motorunda Alakasız Kişiler Çıkıyor?

Instagram yayınınıza dokunmamış takip ettiğiniz takipçilerin ve hesapların gönderilerini görmeye başlıyorsanız, bunun şirket tarafından yapılan bilinçli bir karar olduğunu ve bazılarının daha fazla reklam envanteri oluşturmaya karar verdiğini bilin. Büyük olasılıkla, yalnızca takip etmediğiniz kişilerden ve hesaplardan daha fazla içerik görmeye başlarsınız.

İnstagram arama kısmındaki önerilenler neye göre çıkıyor

Feed’inizde görmeye başlayacağınız videolar ve fotoğraflar büyük olasılıkla takip ettiğiniz ve takip ettiğiniz kişilerin ilgisini çekiyor. Başka bir deyişle: Instagram “keşif” sekmeniz kişisel beslemenize yavaş yavaş entegre olacak.

Tüm bunların, daha fazla reklam talebine ve artan reklam sınırlarına uyum sağlaması gerektiği düşünülmektedir. Facebook’a benzer bir özellik ve strateji. Ne kadar çok kullanıcı uygulama üzerinde zaman harcar ve o kadar çok içeriğe maruz kalırsa, o kadar çok reklam görürler.

Instagram Kişileri Engelleme veya Kapatma Özelliği

Kullanıcılar ayrıca görmek istemedikleri hesaplardaki gönderileri erteleyebilir veya gizleyebilir, ancak bu özelliği tamamen reddedemezsiniz.

instagram’da alakasız çıkan kişileri tamamen kapatabilir misiniz? Bu ilginizi çekebilecek, önerilen kişileri kapatmak için instagram önerilen kişileri kapatma ayarını düzenlemeniz yeterli olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı