Sosyal Medya

İnstagram Beğeni ve Takipçiler Neye Göre Sıralanır?

İnstagram Beğeni ve Takipçiler Neye Göre Sıralanır?

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kullanılan en trend uygulamaların başında yer alan İnstagram’da beğeni ve takipçiler neye göre sıralanır? Beğeni ve takipçi sıralamasında hangi etkenler göz önüne alınır? Yoksa bu sıralamalar tamamen rastgele mi yapılıyor? Tüm bu merak ettiğiniz soruların yanıtlarını sizler için hazırladık. İnstagram’da takipçi ve beğeni sıralamasının neye göre yapıldığı ve hangi kriterlerin kullanıldığı en çok merak edilen sorular arasında yer alıyordu.

İnstagram beğeni ve takipçi sıralaması

Profilinizde paylaştığınız bir gönderinin daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız öncelikle profiliniz gizlideyse açık konuma getirmeniz yeterlidir. Aynı zamanda gönderinizle alakalı etiket kullanımı konusuna da dikkat ettiğiniz takdirde gönderiniz çok daha fazla kişiye ulaşacaktır. İnstagram beğeni ve takipçi sıralaması tamamen İnstagram’ın kendi algoritmasına göre gerçekleşiyor. Yani bu sıralamalar rastgele karşımıza gelmiyor.

Gönderinizdeki beğeni ve profilinizdeki takipçilerin sıralaması tamamen etkileşim mantığına dayanıyor. Yani listenizdeki arkadaşlarınızın sizinle ne kadar çok etkileşime girdiği bu sıralamayı belirleyen en önemli etken.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı