Sosyal Medya

İnstagram Bot Takipçiler Zamanla Silinir Mi?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarının başında olan instagram da zamanla değişiklikler olmuştur. İnstagram da yönetim değişikliği sebebiyle değişiklikler hızla devam etmektedir. Yaptığı ve yapacakları yeniliklerle adından sıkça söz ettiren instagram şu zamanlarda da sahte hesapların silineceğini duyurdu.  Takipçi sayısı çok olan hesapların korkulu rüyası olmuştur. Resmi hesaptan yapılan açıklamaya göre yapay zekâ ile birlikte geniş kapsamlı bir temizliğin yapılacağı duyuruldu. Bot takipçi nedir şu şekilde açıklayalım.

Instagramda Bot Takipçi Ne Demektir?

Takipçi sayısının artması hesaplar için önemli. Ne kadar beğenilirse ve takipçi sayısı yükselirse aramalarda en üst sıraya çıkması, bu yolla popüler olmasını sağlıyor. Bundan dolayı instagramda başta olmak üzere sosyal medya siteleri takipçi arttırmanın yolları aranmaktadır. Bu şekilde takip sayısını arttıran hesaplar da, instagramın yaptığı açıklamalardan sonra Instagramda bot takipçiler zamanla silinir mi? Beklentisi oluşmuş hesaplarda takipçi azalma korkusu yaşanmıştır.

Bot takipçiler aktif olmadıkları için hem ucuz hem de kolay şekilde takip ettirilebilirler. Takipçi sayısını arttırmak isteyenler düşük ücretlerle bu hesaplarla anlaşma yaparlar.

Takipçi sayısını kaybetmek üzere olan hesaplar paylaşım yapmakta takipçilerine silineceğini duyurup yorum ya da beğeni yapmalarını istemektedir. Bot hesapların kalabalıklaştırdığı bazı hesaplardan dolayı gerçek hesaplarında takipçilerinde azalmalar yaşanabilmektedir.

Bot Takipçi Dezavantajları?

Hepimiz yeni bir hesabı takip etmek istediğimizde hesapta kimler var kimleri takip ediyor gibi incelmeler yapmaktayız. Şöyle düşünelim. Bir hesabı takip etmek istiyoruz. Takipçilerine baktık ki hepsi yabancı alakasız insanlar ne beğeni ne de paylaşım var. Ama çok popüler. Bu durum da güvenmek konusunda kararsız kalırız. Yabancı takipçisi olan hesabın sahte olabileceğini uzak durmamız gerektiğini düşünüp vazgeçeriz. Ama bunun çözümü de bulunmuştur. Bot hesapları sağlayan siteler mevcut. Kimi siteler bot takipçilerin yanı sıra aktif olarak hesabını kullanan Türk takipçilere de sizi takip ettirtmektedir. Aktif Türk takipçiler sizin profilinize yönlendirilip takip ettirilir. Böylece hile yapıldığı anlaşılmaz. 1 ay garanti süresi verilmekte olan bot hesaplar için takipçi sayınız düşerse tekrar talep edebilirsiniz.  Instagramda bot takipçiler zamanla silinir mi? instagram artık sileceğinden, geçici bu bot hesaplar sosyal medyayı meşgul edemeyecekler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı