Sosyal Medya

İnstagram Çalındı Mı Nasıl Öğrenirim?

Günümüzde İnstagram hesabı çalmak için pek çok farklı yöntemler kullanılıyor. Instagram hesabınızın çalındığını, hacklendiğini anlamak ilk bakıştan çok basit gibi görünebilir. Fakat bir hesabın ele geçirilip geçirilmediğini anlamak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Bunu anlamanın birkaç püf noktası var. Biraz sonra aşağıda vereceğimiz maddeleri tek tek kontrol ederek hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlayabilirsiniz. İnstagram çalındı mı nasıl öğrenirim gibi bir derdiniz, bu yazıyı okuduktan sonra kalmayacak.

İnstagram hesabının çalındığını nasıl anlarım?

İnstagram çalındı mı nasıl öğrenirim diyenlerdenseniz, ilk olarak hesabınıza girmeye çalışın. Şifreniz hatalı derse bilin ki hesabınız ele geçirildi. Bunun yanı sıra kullanıcı adı da değiştirilebilir. Bu yüzden şifrelerinizi oluştururken tahmin edilmesi zor bir parola seçin.

Hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamanın bir diğer yolu da takip ettiklerinizin sayısında artış varsa bu durumdan şüphelenebilirsiniz. Bu durumda ya hesabınız ele geçirilmiştir ya da bir uygulamaya izin vererek hesabınızın kullanılmasına müsaade etmişsinizdir. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak için şifrenizi belirli periyotlarda değiştirmenizde yarar var.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı