Sosyal Medya

İnstagram Çalındı Mı Öğrenmenin Yolları

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden birisi kuşkusuz İnstagram’dır. Sosyal medya üzerinden başlayan selfie çılgınlığı ile Dünya’ya yayılan ve şuanda milyarlarca kişi tarafından kullanılan İnstagram, kuşkusuz mobil uygulaması ve geliştirdiği yazılımlar ile de ciddi bir pazar payına sahip, sosyal medya alanıdır. Bu sosyal medya alanında genel olarak insanlar oldukça fazla vakit geçirmektedirler ve geçirdikleri vakitlerde mutlu olmaktadırlar. İnstagram ise sosyal medya kullanıcılarının oldukça mutlu oldukları yer dışında ciddi satışların yapıldığı ve internet üzerinden pazarlama gibi işlemlerin yapıldığı sosyal mecra olmuştur. Bu sebeple ki bu sosyal medya üzerinde her türlü kazanç ve pazarlama yöntemi türer olmuştur. Bu da bazı kullanıcıları mağdur etmek ile birlikte, yanlış ve dolandırıcı kişilerinde bu sosyal paylaşım sitelerinde haksız kazanç sağlamalarına büyük ölçüde olanaklar sunmaktadır.

İnsanların genel olarak araştırmak ve doğru bilgiye ulaşmak yerine sosyal paylaşım sitelerini kullanmaları, hatta bu siteler üzerinden yüksek kazanç sağlayacak kişilerin tuzaklarına düşmeleri de oldukça muhtemel sonuçlar içerisinde olmaktadır. Bu sebeple ki İnstagram gibi sitelerde çok sayıda dolandırıcı, üçkâğıtçı insanın türediğini söylemek hiç ama hiç yanlış olmayacaktır. Bu konularda insanların bilgilenmesi ve dikkatli olması da gerektiğinden sosyal medyanın büyüsüne kapılarak yanlış işlere girilmemesi herkes içinde en doğrusu olacaktır. Sizlere bu makalemizde, İnstagram Hesabı Çalındığını Nasıl Anlarsınız konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler sayesinde en azından kazançlarınız, dolandırıcıların eline düşmeyeceği gibi dikkatli olmanız gereken konularda da önemli bilgi sahibi olacaksınız. Unutmayın ki, dolandırıcılık sektörleri sosyal medyanın gelmesi ile birlikte farklı boyutlara geçmiş, hatta insanların haklarına girme konusunda çok daha farklı yöntemler kullanmaya başlamışlardır.

İnstagram Hesabımın Çalındığını Nasıl Anlarım?

Öncelikle İnstagram Hesabının Çalındığını Anlamak oldukça basit bir iştir. Çünkü İnstagram kendi sistemindeki hesapların doğrulanması ve dahi insanların yanlış fikirlere kapılmaması için çok sayıda güvenlik önlemini sistemine dâhil etmiştir. Bu sistemlerden en önemlisi telefon ile doğrulama metodudur. Eğer ki görüştüğünüz ve ürün pazarlaması yapan hesapta telefon doğrulaması yok ise, o hesabın çalındığını veya güvenli olmadığını anlamalısınız. Çünkü bir hesap öncelikli olarak telefondan veya mobil bir giriş ile kayıt oldu ise, sistem otomatik olarak doğrulama kodu gönderecektir. Bu doğrulama kodunu SMS ile alan kullanıcı, aldığı kodu sisteme girdiğinde hesabının doğrulamasını yapmış olacaktır. İlk doğrulama kodu ise e-posta üzerinden geldiği için, bu doğrulama kodunu genellikle herkes yapabilmektedir.

Hesapların doğrulanması işlemine İnstagram oldukça fazla önem vermemektedir. Hele de son dönemde yaşanan dolandırıcılık olaylarından ötürü, bu konu ayrıca önemli hale gelmiştir. Eğer öncesinde telefon doğrulamasını yapılan bir hesapta, şüpheli işareti gözüküyorsa da o hesabın çalındığını düşünmek doğru olacaktır. Çünkü hesap çalındığı anda yapılacak ilk şey, o hesaba bağlı telefon numarasının değiştirilmesi olacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı