Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Instagram Live, sosyal medya devinin canlı yayın alanına akın ettiğini gösteriyor. Periscope, Facebook ve Youtube’daki canlı videolara benzer şekilde Instagram Live, canlı yayın oluşturmanıza olanak sağlar.

Instagram Live, yalnızca bir yayın oluşturmanıza izin vermez, aynı zamanda izleyiciyle çeşitli şekillerde etkileşimde bulunmanın ve yeni takipçiler çekmenin bir yoludur. Ayrıca, izleyicileriyle yeni ve eğlenceli bir şekilde iletişim kurmak isteyen markalar ve işletmeler için mükemmel bir araçtır. Örneğin, kullanıcıların yorum yoluyla etkileşimde bulunmalarını veya soru göndermelerini sağlar. Toplantı sahipleri yüz filtreleri kullanabilir ve ayrıca izleyicileri ve arkadaşlarını yayına katılmak için davet edebilir.

İzleyiciler, en üstteki canlı videoları Araştır sayfasında da bulabilir. Bu, etkileyicilerin ve markaların erişimlerini genişletmelerini ve aranabilirliklerini geliştirmelerini sağlar. Instagram’da bildirilen 700 milyon kullanıcıyla Instagram canlı yayın, dünyanın dört bir yanındaki takipçilerle iletişim kurmanın harika bir yoludur.

Instagram Canlı Yayın İzleme

Instagram’da Canlı Videolar Nasıl Bulunur?

Takip ettiğiniz bir hesabın canlı olup olmadığını nasıl anlarsınız? Hikayeler çubuğunda, avatarlarının çevrelerinde izlediğiniz bir sıra hesap göreceksiniz. Bir kullanıcının avatarının altında, “Canlı” kelimesini kırmızı veya pembe renkte görürseniz, o kullanıcı şu anda canlıdır. Canlı yayınlarını izlemek için avatarlarına tıklamanız yeterli. Araştır sekmesine tıklayarak canlı videoları da bulabilirsiniz.

Canlı bir video izlerken, takdirinizi göstermek veya yorum bırakmak için kalp simgesine dokunabilirsiniz. Videoyu ayarlayanlar, beğenilerinizi veya yorumlarınızı görür. Yorumları ve beğenileri görmek istemiyorsanız, ekrana dokunmanız yeterlidir. Canlı bir video izlemeye başladığınızda, toplantı sahibi ve izleyiciler ayarlanmış olduğunuzu bileceklerdir.

Instagram Live Video Nasıl Başlatılır?

Instagram’da canlı yayın yapmak için, Hikaye profil fotoğrafı (+ işaretinin yanındaki resim) üzerine dokunun. Instagram ekranının sol üst köşesindeki kamera simgesine de dokunabilirsiniz. Ekranın sol üstündeki kamera simgesine dokunun veya Feed’in herhangi bir yerinden sağa kaydırın.

“Canlı” Seçeneğini Seçin

Ardından, “Canlı Videoyu Başlat” düğmesini göreceksiniz, ancak bunu tıklamadan önce Instagram Hikaye ayarlarınızı kontrol edin. Sol üst kısımdaki “Dişli” simgesine dokunun.

Instagram Hikaye Ayarlarınızı Kontrol Edin

Canlı videolarınızı belirli kişilerden gizlemek isteyip istemediğinizi veya herkesten gelen mesajlara mı yoksa yalnızca takip ettiğiniz kişilerden mesajlara mı izin vereceğinizi belirleyin.

  • İşiniz bittiğinde “Tamam” ı tıklayın.
  • Ardından, “Canlı Videoyu Başlat” ı seçin.

Instagram daha sonra bağlantınızı kontrol edecek ve üç saniyelik bir geri sayım başlatacak. Bir canlı yayının bir saat ile sınırlı olduğunu ve bunun da Facebook Live’a benzer olduğunu unutmayın. Periscope’un canlı video yayınlarında bir zaman sınırı yoktur, ancak pil ömrünüzü ve veri sınırlamalarını izlemeniz gerekir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı