Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayın Artık Bilgisayarlarda!

Salgın nedeniyle evde kalan milyonlarca insan çareyi sosyal medya platformları üzerinden sosyalleşmekte buldu. Bu süreçte Instagram en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi oldu. Platform üzerinde canlı aramalar yapılabildiği gibi bu süreçte canlı yayınlar da açılıyordu. Pek çok kişinin evde olmasını fırsat bilen sosyal medya platformu bu süreç içerisinde pek çok kullanıcısını sevindirecek yeni bir özelliğini kullanıma sundu.

Instagram tarayıcı sürümünde meydana gelen bir eksikliğini yaptığı güncelleme ile ortadan kaldırmış oldu. Bir süre önce pek çok kişi tarafından kullanılan ve özellikle koronavirüsün hakim olduğu son dönemlerde daha büyük tercih sebebi haline gelen canlı yayın altyapısının web sürümü için de kullanılması için adım attı.

Canlı Yayınlar Bilgisayardan İzlenebilecek

ınstagram güncelleme

Canlı yayın altyapısı web sürümünde de mobildekiyle benzer özellikler taşıyacak. Kullanımının son derece basit olduğu ifade edilirken, çift taraflı yani konuklu olarak yapılan canlı yayınlarda da aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Canlı yayın altyapısının sadece belirli bir bölge için kullanıma sunulmadığı, dünya genelindeki herkes için kullanılabileceğinin altı çizildi. Canlı yayın sistemi sadece izleme üzerine kurulan bir sistem. Kişiler bu süreçte bilgisayarlarının kameralarından bağlanarak canlı yayın başlatamayacaklar. Instagram üzerinden açılan canlı yayınları daha büyük ekran üzerinden izleyebilme keyfini yaşayacaklar. Bu süreçte eve kapanan ve eğlenceli zaman geçirmek isteyen ancak telefonun küçük ekranlarından memnun olmayan kişiler için uygun bir seçenek olduğu düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı