Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayınları Web Üzerinden Takip Edilebilecek

Popüler sosyal medya platformu Instagram kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Instagram canlı yayınları artık web üzerinden takip edilebilecek. 

Koronavirüs salgını sonrasında kullanımı bir hayli artan Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmak için yeni özelliklerini kullanıma sunmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce en çok kullanılan özelliği Direkt Mesaj özelliğini tarayıcılara getiren Instagram, şimdi de canlı yayınları tarayıcı üzerinden takip edilmesi özelliğini getirdi. 

Tüm dünyada hayatı olumsuz etkileyen koronavirüs salgınının bu olumsuz etkilerini bir nebzede olsun ortadan kaldırmayı amaçlayan Instagram kullanıcıları, Instagram üzerinden canlı yayınlar yapmaya başladı. Yaptıkları bu canlı yayınlarda konserler, moral yükseltici konuşmalar ve çeşitli eğitici yayınlar yapan Instagram kullanıcıların bu yayınları artık çok daha kolay bir şekilde takip edilebilecek. 

Instagram yaptığı yeni güncelleme ile birlikte Instagram canlı yayınlarının web sürümü üzerinden de takip edilebilecek. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmayan Instagram’ın bu özelliği getirmesinin nedeninin canlı yayınlara ve içeriklerin tüketimine olan ihtiyacın artması olarak gösteriliyor.

Instagram Yayın Kalitesini Düşürdü

Koronavirüs salgını sonrasında artan internet trafiği nedeniyle Instagram yeni bir önlem aldı. Instagram’ın aldığı yeni önlemle birlikte Instagram üzerindeki video ve fotoğrafların kalitesini düşüreceğini belirtti. Instagram’ın bu kalite düşürmesinin ne zaman sona ereceği ise şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı