Sosyal Medya

Instagram Çekilişi Nedir?

Instagram çekiliş markaları kriterlerinin belirli bir kişi (veya daha fazla) şanslı girenlere bir ürün veya hizmet vermek için söz verdiği sınırlı süreli promosyonlar vardır.

Instagram’da Tatil Pazarlaması

 Ev adı markaları ve küçük işletmeler, yeni ürün hatları hakkında paylaşım oluşturmak, yeni hayranlara ulaşmak ve sosyal takiplerini büyütmek için Instagram çekilişi kullanıyor.

Bazen ödüller inanılmaz, diğerleri ise biraz can sıkıcı olabilir. Ne verdiğine (veya kazanmaya çalıştığınız) bakılmaksızın, Instagram hediye, paylaşım oluşturmak ve bazı potansiyel yeni hayranları çekmek için harika bir yol olabilir.

Neden bir Instagram’da Çekilişe Katılmalıyım?

Belirli bir Instagram gönderisinin sosyal paylaşımını teşvik etmek

Instagram’ınızı büyütmek için

Instagram hediye takipçi sayısı

İdeal olarak, iyi bir Instagram hediye bu hedeflerin her ikisini de gerçekleştirmelidir. Yüksek oranda paylaşılabilir bir yayın, sosyal paylaşımları kendi başına yönlendirecek ve bu da daha fazla maruz kalma ve izlenim paylaşımına yol açarken, hediye giriş kriterleri Instagram kitlenizi büyütmenin ikincil hedefini gerçekleştirmelidir.

İnsanlar daha fazla katılım, sonrası daha fazla pay anlamına gelir.

Neden bir Instagramdan hediye bir şey vermek istiyorsunuz?

Daha önce bu tür bir promosyonu hiç kullanmadıysanız, bir Instagram hediye çalıştırmanın biraz mantıksız olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu adil bir nokta, ama biraz daha derinlemesine bakmaya değer. Muhtemelen “para kazanmak için para harcamanız gerekiyor.” Bu, en büyük şirketler ve en büyük ana ve pop mağazaları için geçerlidir. İşinizi tanıtmak için çok az ücretsiz yol vardır (bazıları olsa da) ve hangi yöne bakarsanız bakın, kitlenizi büyütmek için bir şeyler harcayacaksınız. BunaI reklam veriyorsanız ücretli sosyal kampanyalar için bütçe veya bir hediye yayınlamayı planlıyorsanız döküm dâhil olmak üzere zamanınızın yatırımlarını (organik olarak takip ederek Instagram’ınızı büyütmeye odaklanmanız durumunda ihtiyacınız olacak) içerir.

Sadece bir hediye değerine karar verebilirsiniz. Ancak, deneyimi bir kayıptan ziyade bir yatırım olarak görmek, uzlaştırmayı kolaylaştırabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı