Sosyal Medya

Instagram Çoklu Fotoğraf için Dikey ve Yatay Paylaşım Nasıl yapılır?

Instagram’ın yapmış olduğu iyileştirmelerden birisi olan Instagram çoklu fotoğraf için dikey ve yatay paylaşım seçeneği, eski sıkıcı ve zoraki paylaşım seçeneğine göre kullanıcıların biraz daha hoşuna gitmeye başladı. Instagram Çoklu Fotoğraf için Dikey ve Yatay Paylaşım Nasıl yapılır? Başlıklı bu yazımızda, bu paylaşım seçeneği hakkında bilgiler sunduk.

Instagram tarafından paylaşımlar için yapılan bu iyileştirmenin ilki, İOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için gelmiş olsa da, kısa sürede Android cihazlar için de bunun sunulması Android kullanıcılarını da memnun etti. Bu iyileştirme sayesinde çoklu paylaşımlarda artık kare görsel formatı yerine, yatay ve dikey paylaşım yapmak isteyenler, istedikleri tarzda rahatça paylaşım yapabilmektedir.

Instagram Çoklu Fotoğraf için Dikey ve Yatay Paylaşım Nasıl yapılır?

  • Öncelikle çoklu fotoğraf kısmına gelerek, normal standart paylaşım seçeneğini seçin.
  • Paylaşmak istediğiniz video ve fotoğrafları seçin.
  • Daha sonra tercihinize göre yatay veya dikey formatı seçmeniz için eklenmiş olan simgeye tıklayın.

Çoklu fotoğraf paylaşımlarında dikey ya da yatay formatını bu şekilde değiştirerek, paylaşım yapmanız mümkündür. Bunları yaptıktan sonra fotoğrafları hareket ettirmek suretiyle, dilediğiniz gibi ayarlama yapabilir ve hatta ızgara görünümünü tercih edebilirsiniz. Bunların sonunda tıpkı eski normal paylaşımlarda olduğu gibi de, görsellerinizin her birisi için filtreleme ve diğer özellikleri çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Instagram Çoklu Fotoğraf için Dikey ve Yatay Paylaşım Nasıl yapılır?

Bunları Bilmenizde de Fayda Var

Yatay ve dikey paylaşım özelliği de, hemen hemen normal paylaşım kısmında bulunan çoklu görsel paylaşımında da aynı özellikleri sunmaktadır. Paylaşılan fotoğraflar çoklu olmuş olsa bile, yayın akışında yani duvarınızda, yatak ve dikey şekilde gösterilmektedir.

En boy oranına baktığımızda Instagram tarafından sunulan oranın 1,91:1 ile 4:5 aralığında olduğunu belirtmekte de oldukça yarar var. Bunların dışında, paylaşımların farklı formatlarda olması söz konusu değildir. Yapacağınız paylaşımların sınırlandırılması, verilen bu iki ölçü arasındadır. bunların dışına çıkmak mümkün olsa da, görsellerinizin otomatik olarak kırpılmış kısımlarını görmeniz mümkündür.

Instagram tarafından sunulan bu iyileştirmeyi kullanabilmek için, cihazınızda Instagram son sürümünün olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı