Sosyal Medya

İnstagram Da Bu Mesajlara Dikkat

İnstagram Da Bu Mesajlara Dikkat

Her sektörde ve alanda olduğu gibi Instagram’da da çok sayıda dolandırıcılık olayı yaşanıyor. Bu tür tuzaklara düşmemeniz için bazı önlemler almalısınız. Instagram dolandırıcıları, Instagram hesaplarını ele geçirmek için yeni yöntemler geliştirmiş durumdalar. Hesabınızı kaptırmamak için gayri resmi hesaplardan yollanan mesajlara itibar etmemelisiniz. Şimdi İnstagram da bu mesajlara dikkat adlı konumuzun detaylarına inelim.

Instagram dolandırıcılarına karşı dikkatli olun

Instagram dolandırıcıları son dönemlerde kullandıkları yöntemleri geliştirerek kullanıcıları mağdur etmeye devam ediyor. Peki bu dolandırıcılar hangi yöntemleri kullanıyor? İlk olarak size bir adet DM yani özel mesaj yolluyorlar. Sanki Instagram’dan gönderilmiş gibi aynen şu ifadeleri kullanıyorlar: “Hesabınız güvenlik şartlarını ihlal ettiği için askıya alınmıştır. Hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.” Bu şekilde gelen bağlantıya tıkladığınız zaman ve karşınıza çıkan ekranda kullanıcı bilgilerinizi girdiğiniz zaman şifreniz bu tür dolandırıcıların eline geçecek.

Instagram dolandırıcılarının tuzağına düşmemek için bu türden yollanan mesajları dikkate almayın ve asla tanımadığınız kişiler tarafından gönderilen bağlantılara tıklamayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı