Sosyal Medya

İnstagram Destek Ekibi Geri Dönüş Yapmıyor

Merhaba değerli okuyucularımız. Bu yazımızda sizler için çok önemli olarak gördüğümüz bir konuya açıklık getireceğiz. İnstagram çok fazla kullanım oranı ile hayatımızın her yerinde bulunuyor. Sadece sosyal medyada dolaşıp fotoğraf paylaşmak ya da check-in yapmak için değil artık alışverişlerimiz de dahi İnstagram’ı kullanıyoruz. Bu açıdan birçok ihtiyacımıza cevap veren İnstagram bizler için artık vazgeçilmez olmuş durumda.

Fakat bazen canımızı sıkan durumlar da olmuyor değil. Bazen canımızı sıkan bir durumla veya paylaşım ile karşılaştığımızda bir hesabı şikâyet etmemiz gerekebiliyor. Bu yüzden birçok kullanıcı şikâyet ettiği hesaplara dair bir işlem göremeyince İnstagram destek ekibine mail atmak zorunda kalabiliyor. Ancak en sık karşılaşılan durum ise “İnstagram Destek Ekibi Geri Dönüş Yapmıyor” sorunu. Eğer siz de bu sorunu yaşıyor ve İnstagram destek ekibinden herhangi bir cevap alamıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

İnstagram’a Hangi Durumlarda Şikâyet Bildirmeliyim?

  • Hesabınızın çalındığını ve bir başkası tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız,
  • Bir başkası profilinizi taklit etmeye başladıysa,
  • Uygunsuz olduğunu düşündüğünüz bir paylaşımı bildirmek istiyorsanız,
  • Size karşı uygunsuz bir yorum yapıldıysa,
  • İstemediğiniz kişilerden sık mesaj alıyorsanız,
  • Hesabınıza erişmekte sorun yaşıyorsanız,
  • Maddi-manevi haklarınızın ihlali gibi bir durum söz konusuysa

İnstagram destek ekibine bir şikâyet bildiriminde bulunabilirsiniz. Ancak bu şikayetlerinizi İnstagram mobil uygulaması üzerinden ne yazık ki yapamıyorsunuz ve birazdan sizinle paylaşacağımız mail adreslerine ileti göndermeniz gerekiyor.

İnstagram Destek Ekibiyle Nasıl İletişime Geçerim?

Eğer siz de İnstagram Destek Ekibi Geri Dönüş Yapmıyor sorunundan mustarip iseniz şimdi sizinle paylaşacağımız hususlara dikkat edin. İnstagram yetkilileri ile 3 yolla iletişim kurabilirsiniz. Bunlardan ilki biri tarafından rahatsız edilmek ve uygun olmayan fotoğrafları bildirmek için direkt uygulama üzerindeki şikâyet butonunu kullanmak. Fakat bunların dışında daha önemli bir problemi bildirmek istiyorsanız aşağıdaki mail adreslerine mail göndererek şikayetinizi detaylıca iletip geri dönüş alabilirsiniz. İnstagrama mail atmak en garanti çözümlerden biridir. İnstagram destek ekibi mail adresleri şu şekilde:

  • help@instagram.com
  • complaint@instagram.com

Yukarıda bulunan mail adreslerine mail gönderirken mail içeriğinizin Türkçe olmasına dikkat edin. Çünkü İnstagram henüz Türkçe destek sunmuyor.

Diğer üçüncü yolumuz ise http://help.instagram.com web sitesi yardımıyla instagram’a ulaşmak. Şikâyetlerinizi veya sorunlarınızı bildirebileceğiniz bu web sitesi daha önce yaşanmış her türlü problemi içeriyor ve sitenin arayüzü ise Türkçe olarak kullanılabiliyor. İnstagram şikayetlerinizi bu şekilde internet sitesi yoluyla da iletebilir ve sorununuza çözüm arayabilirsiniz.

İnstagram Ekibi Ne Zaman Dönüş Yapar?

Probleminizi İngilizce olarak detaylıca instagram’a mail attıktan sonra çok kısa bir zamanda geri dönüş beklememelisiniz. İnstagram’ın şikâyet maillerine cevap vermesi uzun zaman alabiliyor. Bunu normal karşılamanız gerekiyor. Maksimum 14 gün süre içerisinde attığınız mail mutlaka incelenecek ve size bir geri dönüş yapılacaktır. Bu bakımdan sabır olmakta fayda var.

Bu yazımızda sizler için herkesin başına gelebilecek bir problemin çözümünü aktardık. İnstagram Destek Ekibi geri dönüş yapmıyor sorunuyla karşılaşan kullanıcıların bu problemi nasıl giderebileceklerinden ve alternatif yöntemlerden bahsettik. Umarız ki sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. Instegram hesabi haberim ve uyari almadan kapatildi tum fotoraflar sahsima aittir ve yanlis bir durum yoktur sebebini belirtmeden nasil kapatiliyor … sikayet etmek ve yanlis bise olmadigi icin hesabimin tekrar kullanmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı