Sosyal Medya

Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır?

Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır? Başlıklı bu yazımızda, özel mesajlaşmada alınan “görüldü” ifadesinin nasıl kapatılacağı hakkında, bilgiler vereceğiz. Her ne kadar mesajın görünürlüğü hakkında bilgi sahibi olmak merakımızı gideriyor olsa da, bazı durumda can sıkıcı bir durum haline gelebilmektedir.

Instagram DM Görüldü Özelliği Nedir?

Instagram üzerinden özel mesaj alan kişinin mesajı okuması halinde, göz simgesinin mesajı gönderen kişiye çıkması durumudur. Bu işaretin çıkması, mesaj gönderilen kişinin gönderdiğiniz mesajı gördüğü anlamına gelmektedir.

Bazen çok değer verdiğiniz kişi, size Instagram üzerinden mesaj gönderdiğinde bu mesajı kabaca okusanız bile, cevap vermek için vaktiniz olmayabilir. Gelen mesajı da önemli bir mesaj olacağını düşünerek ya da merak ederek okumanız durumunda, kişinin sizi yanlış anlaması, kendisini önemsenmediğinizi düşünmesi muhtemeldir.

Ya da bunun gibi nedenlerden dolayı, size gelen mesajı okumak bir sıkıntıyken, okumamanın ise ayrı bir sıkıntı olacağı durumlar, zaman zaman başımıza gelebilecek durumlardır. İşte bu gibi durumlarda, hem karşı tarafın mesajı okuduğunuzu görmesini engellemek ve hem de mesajı okuyarak merakınızı gidermek için, basit uygulamalarla bunun önüne geçilebilir.

Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır?

Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır?

Instagram DM Görüldü Nasıl Kapatılır? Sorusuna cevap arayan ziyaretçilerimize hemen belirtelim ki, normal şartlarda bu özelliğin kapatılması mümkün değildir. Ancak basit bir uygulamayla, mesajı okusanız bile, karşı tarafa “görüldü” uyarısının gitmesini engelleyebilirsiniz. Mesaj geldikten sonra internetinizi kapatarak mesaj sayfasına girdiğinizde, internetiniz kapalı olduğu için karşı tarafa mesajın görüldüğüne dair bir ibare gitmeyecek ve mesaj henüz okunmamış gözükecektir.

Direk bir kapatma yolu olması halinde bu yöntem biraz uğraştırıcı bir yöntem gibi gelse de, Instagram DM görüldü kapatma gibi bir durumun söz konusu olmaması sebebiyle, bu yöntemi kullanmak yapabileceğiniz tek şeydir. Bazen internet üzerinde denk geldiğimiz farklı uygulamaların “görüldü” sorununu ortadan kaldırdığı söylense de, bu uygulama ya da programların hesap güvenliğini riske atabileceğinin de kesinlikle unutulmaması gerekmektedir.

Bunun dışında mesajı okuduğunuzda karşı tarafa bu ifadenin gitmesini engelleyecek, başka bir çözüm yolu yoktur. Ancak yakın zamanda, “Görüldü” simgesini kapatmak için Instagram tarafından yeni bir güncellenme yayınlanacağı beklenmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

3 Yorum

  1. Atkadaşımla birlikte denedim. İntetnet kapalıyken görüldü olmadı ama interneti açıp instaya tekrar girince insta otomatikmen görüldü atıyo.

  2. Allah aşkına bilen biri acil bi cvp versin. Instagramdan ekli olmayan birine instagram dm den msj attım. Saatlerce görüldü yazısı vardı. Bişeyler yazmamı bekledi. Yazmayınca bi baktım görüldü yazısı silinmiş. Nasıl silindi anlamadım. Böyle bişey üstüne bidaha yazsam msjlarım gider mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı