Sosyal Medya

Instagram Facebook Entegrasyonu Nasıl Kesilir?

Dünyanın en büyük görsel paylaşıma dayalı sosyal medya sitelerinden birisi olan Instagram’ı satın alan Facebook, iki sosyal paylaşım sitesini birbirine entegre ederek kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmaya başladı. Ancak bu entegrasyondan rahatsız olanlar, Instagram Facebook entegrasyonu nasıl kesilir? Sorusunun cevabını aramaya başladılar. Bu yazımızda Instagram Facebook entegrasyonu nasıl kesilir? Sorusunun kapsamlı cevabının yanı sıra, ilgili konuyla alakalı bilgilere de yer verdik.

Instagram Facebook Entegrasyonu Nasıl Kesilir?

Instagram Facebook Entegrasyonu Nasıl Kesilir?

Instagram Facebook bağlantısı nasıl kesilir? Sorusunun cevabı, birkaç adımı gerçekleştirecek ve birkaç dakikanızı alacak kadar basittir. Aşağıdaki adımları izleyerek, Facebook Instagram bağlantısını kesebilirsiniz.

 • Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst kısımda bulunan, üç noktalı ayar menüsüne tıklayarak ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Bu kısımda bulunan Bağlantılı Hesaplar seçeneğine tıklayın ve yeni menünün açılmasını bekleyin.
 • Sayfa açıldıktan sonra, karşınıza genelini bildiğiniz sosyal medya siteleri çıkmaktadır. Bunlar arasından Facebook butonuna tıklayın.
 • Açılan yeni sayfadan, bağlı bulunan hesapla ilgili tercih yapmanız için bulunan menü kısmının en altında bulunan Bağlantıyı Kaldır seçeneğini tıklayın.

Bu işlemleri yaptığınızda, Facebook ile Instagram hesabınızın bağlantısı kesilecek ve iki platformu da birbirinden bağımsız bir şekilde kullanabileceğiniz. Şayet herhangi bir sorunla karşılaştınız ve işlemi yapamadınızsa, aşağıdaki yöntemi de deneyebilirsiniz.

 • Instagrama giriş yapın.
 • Telefon numaranızı profilinize kaydedin.
 • Instagramdan çıkış yaptıktan sonra giriş ekranına gelin ve şifre yenileme talebinde bulunun.
 • Telefonunuza gelecek kod ile yeni şifrenizi oluşturun.
 • Instagrama yeni şifrenizle tekrar giriş yapın.
 • Profil ekranına geldikten sonra, Ayarlar kısmına girip bağlantılı hesaplar seçeneğine tıklayın.
 • Ardından Facebook butonuna tıklayarak, Facebook bağlantısını kaldırın.

Facebook kendi kullanıcılarının Instagram’da da yer almasını isteyerek Facebook hesabı bulunanlara, Instagrama ayrı bir kayıt yapmadan kullanmalarına imkân sunmak için bu yöntemi uygulamaya koymuştur. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi tek hesapla iki siteyi kullanmakta sakınca gören kişiler, bundan büyük rahatsızlık duymaya başladı. Zira Facebook aynı zamanda, farklı hesabı bulunan kişilerin hesaplarını da birleştirme yoluna gitti. Yukarıda verdiğimiz yöntemler, hesaplarınızı ayırmak ve iki site arasındaki hesaplarınızın bağlantısını kesmek için, kesin yöntemlerdir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

 1. Benim 2 tane instagram hesabım var 1 tunahanunalan99 2 unalan_tunahan 2 sinide bilmeyerek facebook a bağlamışım ben unalan_tunahan hesabına girmek için ve karışıklılık olmaması için tunahanunalan99 hesabımdan facebook ile bağını kesmek istiyorum yardım edermisiniz unalan_tunahan hesabıma giriş yapamıyorum kendim yapmaya çalıştım ama olmadı mümkünse kısa yoldan kesin bir çözüm . Saygılarımla Tunahan Fatih ÜNALAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı