Sosyal Medya

Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir Mi?

Son yılların en popüler sosyal medya siteleri arasında yer alan Instagram, Facebook’un satın alması ile birlikte yeni birçok özelliğin güncellenmesi ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bu yazımızda Instagram kullanıcılarının sıklıkla sormuş olduğu sorulardan birisi olan, Instagram gönderisini kaydedenler görülebilir mi? sorusuna cevap vereceğiz.

Profilini işletme hesabına çevirdikten sonra birtakım istatistiklerin görülmesine izin veren Instagram, işletme hesapları için farklı birçok özelliği de sunmaktadır.

Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir Mi?

Instagram etkileşimleri arasında yer alan gönderi kaydetme özelliği, insanların beğendikleri gönderileri daha sonra görmeleri için sunulan özelliklerden birisidir. Bunun için kişinin gönderinin sağ alt kısmında bulunan kurdeleye benzer işarete tıklayarak, gönderiyi kaydetmesi yeterlidir. Bu işlemi yaptıktan sonra kişiye dilediği zaman hesabına giriş yaparak, kaydedilen gönderiler kısmında daha önceden sonra incelemek ya da hatırlamak için kaydettiği gönderileri görebilmektedir.

Asıl sorunuzun cevabına gelecek olursak, Instagram gönderisini kaydedenler, görülmemektedir. Yani birileri sizin gönderilerinizi kaydettiğinde, kimlerin kaydettiğini görmeniz mümkün değildir. Ancak işletme hesabına geçiş yaparsanız, bu geçişten sonra yapacağınız paylaşımlarda istatistik bölümünden paylaşımınızı kaydeden kişi sayısına ulaşabilirsiniz. Bu özellik sadece bununla sınırlı olup, kaydeden kişilerin görülmesine imkan vermemektedir. Yani sadece gönderiyi kaydeden kişi sayısına ulaşmanız mümkündür.

Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir Mi?

Hikaye Arşivleri

Instagram’ın en sık kullanılan özelliklerinden birisi olan hikaye paylaşımları, ayrıca diğer takipçilerin daha fazla dikkatini çeken özellikler arasında yer almaktadır. Bilindiği gibi 24 sonra kaybolan hikaye paylaşımları, otomatik olarak hikaye arşivine kaydedildiği için bu paylaşımların telefona kaydedilmesine gerek bulunmamaktadır. Bu özelliği açmak ya da kapatmak, kullanıcının isteğine kalmış olup oldukça basittir. Öncelikle profil sayfanıza gelerek buradan telefon simgenize dokunun. Ardından Gizlilik ve Güvenlik kısmına geldikten sonra burada bulunan “Hikaye Kontrolleri” butonuna tıklayın. Sonrasındaysa “Arşive Kaydet” sekmesinin yanında bulunan kısma tıklayarak, hikayelerin arşive kayıt edilip edilmemesi konusunda kendi seçiminizi yapabilirsiniz.

Yukarıda anlatıldığı gibi, paylaşımlarınızı kaydeden kişilerin kimler olduğunu, şimdilik görme imkanınız bulunmayıp sadece bakan kişi sayısını görebilirsiniz. Instagram gönderisini kaydedenler görebilir mi? sorusuna vermiş olduğumuz cevaplar dışında konuyla alakalı merak ettiklerinizi yorum kısmından bize ileterek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı