Sosyal Medya

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram, tüm kullanıcılarına görüntülü görüşme başlatıyor. Yeni arama özelliği, gelen kutunuza entegre edilmiştir ve burada hikayenize cevap alırsınız. Bu özellik, uygulamadaki en son güncellemelerden birine eklenmiş ve tüm kullanıcılar olmasa da çoğu kişi için canlı hale geldi. Instagram video araması nasıl yapabilirsiniz?

Instagram Üzerine Video Görüşmesi

Instagram’ı açın ve sağ üstteki kağıt düzlem düğmesine dokunarak sizi gelen kutunuza getirin. Aramak istediğiniz arkadaşınıza dokunun veya sağ üstteki artı düğmesine dokunun ve bir kişi seçin.

Instagram görüntülü arama

Sohbet dizisinin en üstünde yeni bir kamera simgesi göreceksiniz. Aramayı başlatmak için dokunun. Alıcınız da bu özelliği etkinleştirmiş olmalı ve Instagram uygulamasının en son sürümüne sahip olabilir. Video araması olarak bir arama başlatsanız da, kameranızı kapatıp mikrofonu açık bırakarak basit bir sesli arama yapma seçeneğiniz vardır. Ön ve arka kamera arasında da geçiş yapabilirsiniz. Varsayılan olarak, Instagram ön kamerayı kullanır.

Video araması, arama arayüzünün sol üst köşesindeki kare düğmeye dokunarak küçük bir kayan pencereye küçültülebilir. Daha sonra aramanın ortasındayken uygulamaya göz atmaya devam edebilirsiniz. Tam ekranlı arama arabirimine geri dönmek istediğinizde, sadece kayan pencereye dokunun, ekranı büyütün.

Şimdiye kadar, bir seferde yalnızca bir kişiyi arayabilirsin, ancak bu özelliğin grup çağrılarına izin verecek şekilde genişleyeceğini tahmin ediyoruz.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı