Sosyal Medya

İnstagram Hassas İçerikler De Değişiklikler

Artık sosyal medyanın her geçen gün gelişmesi bazı hususlarda toplumu rahatsız edecek unsurların oluşmasına zemin hazırlamaya da başladı. Bunun en belirgin sebebi, sosyal medyada gördüğü kötü örnekler nedeni ile 14 yaşındaki bir çocuğun intihar etmesidir. Bu ve bunun için olaylar nedeni ile İnstagram hassas içerikler de değişikler uygulamak için harekete geçti. Genel itibari ile gerçekleştirilecek olan bu değişiklikler, toplumsal olumsuzluklardan, toplumun önemli bir kesimini koruyacak. Pek, İnstagram’ın ortaya koyduğu bu hassas içerik değişiklikleri nelerdir?

İnstagram Olumsuz Olabilecek İçeriklere Bulanıklaştırma Uygulayacak

Olumsuz olabilecek içerikler sebebi ile etkilenecek olan genç veya çocuk yaştaki kişilerin yanı sıra, bunların yanında yetişkinlerde bu unsurlardan etkilenebiliyor. Henüz teknoloji oldukça ileri safhaya gelmediğinden dolayı, hassas içeriklerde bulanıklaştırma gibi bir uygulama sosyal medya mecralarında uygulanamıyor. Çünkü algoritmanın görselleri tanıma üzerine bir duyusu yok. Bunun için İnstagram hassas içeriklere bulanıklaştırma getirdi. Genel itibari ile bu tür değişiklik şu şekildedir:

  • İnstagram bu şekilde uyguladığı değişiklik ile kullanıcılardan gelen şikâyetlere göre olumsuz içerik olan görsellerde bulanıklaştırma uygulayacak.
  • Bu tür bulanıklaştırma, hassas içerik şeklinde kişilerin karşısına çıkacak ve direkt olarak açılmayacak.
  • Hal böyle olunca, olumsuz oluşan olayların önüne geçilmesi amaçlanıyor.
  • Devam eden günlerde ve aylarda, bununla ilgili değişiklikler olup olmayacağını göreceğiz.

Ortaya konulan bu değişiklik ile şikâyet edilmesi durumunda artık görseller bulanıklaştırıyor. Bu değişiklik kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılanmış durumda. İnstagram hassas içeriklerde değişiklik uygulaması ile bu tür konulara ne kadar değer vermiş olduğunu gösterdi. Bu şekilde olumsuzlukların büyük ölçüde önüne geçilmiş ve durumun daha iyi değerlendirilmesi aktif hale getirilmiş olacak.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı