Sosyal Medya

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Sosyal medya, zamanımızın en önemli sesi ve güvenilir bir geri bildirim aracı haline geldi. Ancak halkla paylaştığınız bilgiler ister iş ister eğlence için size kalmış. Bu nedenle, her platform üyeliğinizi istek üzerine sonlandırma ve sosyal medya faaliyetlerinizin tüm izlerini silme hakkını vermektedir.

Instagram profilleri de saniyeler içinde silinebilir; tüm resimler ve videolar platformdan kaldırılabilir. Ancak, hesabınızı silmek oldukça kesindir, bu nedenle% 100 emin değilseniz, Instagram profilinizi geçici olarak devre dışı bırakmayı düşünmelisiniz. Bunun nasıl çalıştığını açıklıyoruz.

Instagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Silme

Geçici olarak yeterli değilse ve hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, aşağıdaki adımlarla devam edin. Silinen bir Instagram hesabının geri yüklenemediğini unutmayın.

instagram hesabı silmek

Instagram hesabınızı silme işlevini profil ayarlarında bulamazsınız, bunun yerine aşağıdaki URL’de verilen destek sayfasında:

www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent

Silme işlemi sadece iki adım gerektirir.

  • Silme isteğini haklı gösterme: Tıpkı Instagram hesabınızı devre dışı bırakmak gibi, sosyal medya şirketi de silmeniz için nedenlerinizi haklı çıkarmanızı ister. Burada, yukarıda belirtilenle aynı seçenekleri seçebilirsiniz.
  • Silme işlemini onaylayın: Bir nedenden karar verdikten sonra, silme işlemini başlatmak için yalnızca şifreniz gerekir. “Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğini tıklayarak Instagram hesabınızın değiştirilemez silinmesini onaylayın.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek aşağıdaki sonuçlara yol açar:

  • Sosyal medya platformunda depolanan tüm resimleriniz silinecek
  • Tüm takipçileriniz, sosyal işaretler ve görsel yorumlar kaybedilecek
  • Hesabınız silindikten sonra, giriş adınız başkaları tarafından kullanılabilecek
  • Bu sert adımı atmadan önce, istediğinin bu olduğundan% 100 emin ol.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı