Sosyal Medya

Instagram Hesabım Çalındı! Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınız çalındı ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Öncelikle fazla endişelenmenize gerek yok. Çalınan Instagram hesapları tekrar geri alınabiliyor.

Facebook uygulamasından sonra en çok kullanılan popüler uygulama Instagram’da kullanıcı hesaplarının çalınması büyük endişelere neden oluyor. Ancak izlenecek basit adımlarla çalınan hesapları geri almak mümkün.

Instagram hesaplarının çalınması son dönemde çok sık duyduğumuz üzücü bir durum. Özellikle yüksek takipçili kullanıcıların Instagram hesaplarının çalınması tedirgin edici durumların yaşanmasına neden oluyor. Instagram’ın mesajlaşma özelliğini sıkça kullanan kişilerin korktuğu şeylerden biri de hesaplarının çalınması durumunda direkt mesaj kutusundaki yazışmaların okunup ifşa edilmesi. Genellikle popüler kişiler mağdur edilse de herkesin başına gelebilecek bu durum için önlemler almak gerekiyor.

Instagram hesabınız henüz çalınmamışken kullanıcı şifrenizi güçlü şifre özellikleri doğrultusunda yenileyebilirsiniz. Rakamlardan, harflerden ve sembollerden oluştuğunda bir şifreyi ele geçirmek daha zor olacaktır.

Instagram hesabınız çalındığında hesabınızı geri alabilir, tekrardan şifrenizi yenileyebilirsiniz. Güvenliğiniz için hesap bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşmamanız Instagram hesabınızın tekrar çalınma riskini azaltacaktır.

Instagram Hesabı Çalındıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır

Instagrama giriş yapmak istediğinizde sizden giriş bilgilerinizi tekrar girmeniz isteniyorsa ve giriş yapılamıyorsa Instagram hesabınız çalınmış olabilir. Çalınan Instagram hesabınızı geri almak istiyorsanız basit yöntemlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Çalınan Instagram hesabınızı geri almak için ilk olarak Instagram giriş yapma panelini açarak ”Giriş yapmak için yardım al” linkine tıklayıp açılacak olan ekranda kullanıcı adınızı yazmanız gerekecektir. Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra Instagram’a kayıtlı olan mail adresinize ya da telefon numaranıza hesabınızı kurtarma bildirimi gelecektir. Gelen bildirim ile hesabınızı geri alabileceğiniz şifre yenileme ekranı açılacaktır. Şifrenizi yeniledikten sonra tekrar Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Çalınan Instagram hesabınızı geri aldıktan sonra tekrar çalınmaması adına daha güvenli bir şifre ve olası bir çalınma durumunda hesabınızı kurtarabilmek adına farklı bir mail adresi tanımlayabilirsiniz. Instagram hesabınıza tanımlanmış mail adresinizin şifresini güncellemeniz sizi daha sonra oluşabilecek çalınma risklerine karşı koruyacaktır.

İnsanların birçoğu sosyal medya hesap şifrelerini belirlerken kolay hatırlayabilecekleri şifreleri seçmektedir. Ancak sizin için kolay hatırlanabilir bir tarih ya da bir isim sizi tanıyan kişiler tarafından da kolay tahmin edilebilecektir. Genellikle kullanıcılar kendileri için özel olan günlere ve hayatlarındaki önemli kişilerin isimlerine şifrelerinde yer vermektedir. Uzmanlar şifre belirlemede seçici olunması gerektiğini belirtirken, konulan şifrelerin de bir başkasıyla paylaşılmamasının şart olduğunu ifade ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı