Sosyal Medya

İnstagram Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Instagram, son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Her geçen gün kullanıcı sayısının artması nedeniyle dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında da yerini almıştır. Çünkü Instagram, zengin filtre seçenekleri ile fotoğraf ve video paylaşımına imkân tanımakta ve aynı zamanda canlı yayın yapılmasına olanak vermektedir. Bu özellikler, bu uygulamanın her geçen gün yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Fakat bazı durumlarda kullanıcılar, Instagram hesabı silme yoluna gitmekte ve hesaplarını kapatmayı tercih etmektedir.

Instagram hesabı kapatmak çeşitli nedenlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Bunun en önde gelen nedenlerinden bir tanesi, kişi ya da kişilerin çok uzun saatlerini burada geçirerek gerçek yaşamlarında gerçekleştirmekle zorunlu olduğu sorumlulukları gerçekleştirmeye vakit bulamamasıdır. Örneğin,, bir öğrenci sınavlarına çalışması gereken saatleri Instagram’da geçirmekte ve başarısız olmaktadır. Instagram kapatma nedenlerinde bir tanesi de, sosyal medya üzerinde pazarlama faaliyetleri yürüten küçüklü büyüklü firmaların kapanması ya da internet satışlarından vazgeçmesi olabilmektedir. Dolayısı ile Instagram hesabı kapatmak bazen gerekli, bazen de keyfi olabilmektedir. Bu yazımızda, Instagram hesabını kapatmak isteyen fakat konu hakkında fikri olmayan kişilere, hesaplarını nasıl kapatabileceği anlatılacaktır.

Instagram Hesabı Silme İşlemi

Instagram hesabı silme işlemi, uygulamanın içinde iken yapılabilecek bir işlem değildir ve bu nedenle öncelikle, hesaplarını kapattırmak isteyen kişilerin https://www.instagram.com/accounts/remove/request/  adresine gitmesi gerekmektedir. Kişiler, bu linke yönlendirildiklerinde önce kullanıcı adı ve şifre girişi yaparak hesaplarına erişmelidir. Ardından hesabın neden silinmek istendiği ile alakalı olarak bilginin girilmesi ve yönlendirilmenin takip edilmesi ile hesap silme işlemi tamamlanabilmektedir.

Burada bilinmesi gereken şudur ki; kapatılan Instagram hesabına ait olan kullanıcı adı, daha sonra bir başka hesapta aynı şekilde kullanılamaz. Dolayısı ile kullanıcı adını tekrardan kullanmayı düşünen kişilerin, hesaplarını kalıcı olarak kapatmaları değil; dondurmaları önerilmektedir.

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram hesabı silme işlemine alternatif olarak hesap dondurma işlemi uygulanmaktadır. Bu sayede kişiler, diledikleri zaman Instagram hesaplarını tekrar aktive edebilmektedir. Instagram’da profilde bulunan, profil düzenleme kısmının en altında bulunan ‘hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğinin seçilmesi  ile dondurma işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı