Sosyal Medya

Instagram “Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi” Sorunu

Instagram’daki mühendisler siteyi temiz ve güvenli hale getirmek için çok mücadele ediyorlar. Zaten kendilerine gelen spam’i işaretlemek ve engellemek için kurulmuş sistem ve süreçler var.

Sıradan bir sosyal medya kullanıcısı olarak hesabımızın bloke edilmesine neden olan kullanım koşullarını okumuyoruz. Her web sitesi için belirli kurallar vardır. Ve eğer yasayı ihlal edersen, başın derde girer.

Bununla birlikte, bu sistemler ve işlemler insanlar tarafından inşa edilir ve bazen masum kullanıcıları engelleyebilir. Öyleyse, Instagram hesabın geçici olarak kilitlendi sorusunun cevabını nasıl kaldırabileceğinizi tartışalım.

Hesap Engelleme Nedenleri

Kalıcı blok: Tahmini TOU ihlali nedeniyle hesabınız engellendi. Çoğu durumda, bu hesaplar sağlam bir davaya kadar geri almak zordur.

Geçici olarak engelle: Şüpheli ve spam işlemlerinden dolayı hesabınız geçici olarak engellendi. Hesabı geçici olarak engellemekten yeniden eski durumuna getirmek kolaydır. Çoğu durumda, Instagram otomatik olarak 24 saat sonra yasağı kaldırın.

Kısmi-Geçici Blok: Hesabınız spam / şüpheli davranış nedeniyle kısmen sınırlıdır. Örneğin, çok kısa bir süre içinde çok fazla kullanıcıyı takip ederseniz daha fazla kullanıcıyı takip etmeniz engellenebilir. DM’lerin fotoğraflarını beğenebilir, fotoğraflara yorum yapabilir, diğer kullanıcıların fotoğraflarını görebilir, ancak kimseyi takip edemezsiniz.

Bu yasak türü sınırlıdır ve çoğu durumda 24 saat içinde kaldırılır. Şimdi, bir çözümün hesabınızı geri alması için olası bazı nedenleri tartışalım.

Kalıcı Blok

Kalıcı olarak engellenmişseniz, hesabınızda hiçbir şey yapamazsınız! Instagram, bir hesabı yalnızca kullanıcı kullanım koşullarını aşırı ihlal ettiğinde engeller. Bu tür bir mesaj ekranınızda görünecektir:

Normal hesaplar algoritma kullanılarak engellenir, ancak doğrulanmış hesaplar daha fazla karar vermek için ekip tarafından elle işaretlenir ve el ile incelenir. Her iki durumda da onlara ulaşabilir ve durumunuzu açıklayabilirsiniz.

Instagram’dan iyi bir başarı elde ediyorsanız, bu çok büyük bir acı olabilir. Sonuçta, algoritma insanlar tarafından yaratılmış bir makinedir ve her zaman hataya yer vardır. Instagram bunu biliyor ve sizi dinlemeye açıklar.

Çözüm:

Sahip olduğunuz tek seçenek askıya alınmaya itiraz etmek. Yanlışlıkla engellendiğinizi düşünüyorsanız. Hesabınızı eski durumuna getirmek için itirazda bulunabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapın ve yasağınıza itiraz etmek için ekrandaki talimatları izleyin. EVET veya HAYIR cevabını geri almak 24 saat ila iki hafta sürebilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

5 Yorum

  1. abi hesabım geçici olarak engellendi ve kod almam gerekiyor.hi bir şekildw alma imkanım yok.numara eski numaram.e posta adresini de bilmiyorum. abi lütfen bir yardımcı ol . kaç yıllık hesabım gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı