Sosyal Medya

İnstagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiğin İçin Kapatıldı

Günümüzde sosyal medya platformlarına olan talep her geçen gün daha da artmaktadır. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri de İnstagram`dır. İnstagram hesabı kullanan kişiler bazı sebepler yüzünden hesapları kapatılmaktadır. Bu sebeplerden biri de topluluk kurallarının ihlal edilmesidir. Topluluk kurallarının ihlali daha çok yetişkinler için içerikler paylaştığınız zaman ya da uygunsuz görüntüleri kendi sayfanıza yüklediğinizde oluyor. Eğer böyle paylaşımlar yapıyorsanız ve biri sizi şikayet ederse hiçbir sorgulama yapılmadan hesabınız kapatılacaktır. Bunun için paylaşımlarınızı yapmadan önce dikkatli olmanız gereklidir.

İnstagram Hesabınız Topluluk Koşullarını İhlal Ettiği Zaman Ne Yapılmalıdır?

Eğer herhangi bir kişi uygunsuz içerikler paylaşmanız sebebi ile şikayet ettiyse ve hesabınız kapatıldıysa itiraz etmeniz gereklidir. Bunun için yapmanız gereken ilk adım kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapmak olacaktır. Bu sırada hesabınızın kapanması ile ilgili bir hata mesajı alacaksınız ve açılmış olan pencerede “daha fazla bilgi al” yazısına tıklamalısınız. Sonraki açılan pencerede “bize bildirin” üzerine dokunacaksınız. Tüm bu prosedürlerin ardından İnstagram Topluluk Koşulları İhlali için itiraz edebileceğiniz forum gelecek. Karşınıza gelecek olan formda sizden kişisel bazı bilgiler istenecektir. Bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girdikten sonra aşağıdaki bölümde itirazınız hakkında bir metin yazmalısınız. Metinin içeriği topluluk kurallarını ihlal etmediğiniz ve hesabınızın yeniden açılması ile alakalı olmalıdır. Tüm her şeyi eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzdan emin olduktan sonra “gönder” yazısının üzerine dokunabilirsiniz. Gönderilme işlemi tamamlandıktan sonra mailinize gelecek mesajı beklemeniz gerekecektir. Tahmini bir hafta gibi bir süre sonra size olumlu veya olumsuz yönde bir yanıt gelecektir. Eğer olumlu yönde yanıt gelirse size bir kod gönderilecek ve verilmiş olan kod ile fotoğrafınızı çekip mail adresine yollayacaksınız.

Bundan başka eğer İnstagram itiraz formu otomatik olarak sizin karşınıza çıkmadıysa manuel bir şekilde formu doldurma imkanına sahip olmaktasınız. Burada da aynı işlemleri tekrarladıktan ve itiraz formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra gönder düğmesinin üzerine tıklayacaksınız. Bu şekilde topluluk kural ihlali sorununu çözebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı