Sosyal Medya

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yapmak

Görsel paylaşıma dayalı en popüler sosyal medya sitesi olan Instagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yaptırmak için, uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında bilgi içeren bu yazımızda, diğer cihazlardan nasıl çıkış yapabileceğinizi anlatacağız.

Özellikle senkronizasyon yapıldığı durumlarda hesabınıza cep telefonundan girmiş olsanız dahi, aynı zamanda bilgisayarınızdan da otomatik giriş yapılması ya da tam tersi durumlarda böyle bir girişin olması halinde, açık olduğu diğer cihazlardan çıkış yapabilirsiniz. Aslında bu işten daha önceden başka bir cihazdan giriş yaptığınız halde, hesabınızı kapatmayı unuttuğunuz durumlar için daha faydalı olmaktadır. Bu sayede başkasının cihazından hesabınıza giriş yapıp unutmuş olsanız dahi, Instagram hesabınızı diğer cihazlardan çıkış yaptırmak suretiyle, açık unuttuğunuz cihazdan hesabınızı kapatmış olursunuz.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yapmak

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

Facebook’ta ayarlar kısmında hangi cihazlardan hangi şehirde ve saat kaçta giriş yapıldığını rahatlıkla görüp bunlardan tamamen çıkış yapılmasına rağmen, Instagram’da henüz böyle bir özellik bulunmamaktadır. Ancak hesabınızdan çıkış yapmak için uygulayabileceğiniz, farklı bir yöntem bulunmaktadır. Şayet özellikle başka birinin cihazından hesabınıza giriş yaptınız ve açık unuttunuz ise, hemen kendi cihazınızdan hesabınıza giriş yaparak şifrenizi değiştirebilirsiniz ve böylece açık unuttuğunuz cihazın sahibinin de hesabınıza erişmesini engelleyebilirsiniz. Bunun dışında hesabınızdan çıkış yapmak için uygulayabileceğiniz başka bir yöntem bulunmamaktadır.

Hesabımın Hangi Cihazlarda Açık Olduğunu Görebilir Miyim?

Yukarıda da kısaca değindiğimiz üzere, Instagram’da hesabınızın açık olduğu cihazları görme özelliği bulunmamaktadır. Ancak unuttuğunuza emin olduğunuz ya da şüpheli olduğunuz durumlarda, şifrenizi değiştirerek aklınızdaki şüpheleri giderebilir ve ekstra bir güvenlik önlemi almış olabilirsiniz.

Böylelikle hesabınızın açık olduğu başka bir cihaz varsa, bu cihazların tamamından çıkmış olursunuz. Ayrıca şifreniz ele geçiren ancak değiştirmeden sizi takip eden kişilerinde, bu takibini böylelikle engellemiş olursunuz. Hesabınızın açık olduğu cihazlardan herhangi bir sayfaya giriş yapılmak istenildiğinde, şifre değişikliği nedeniyle çıkış yapılacak ve kişiden şifre girmesi istenecektir. Hemen şunu da belirtelim ki, Instagram kullanmış olduğunuz cihazın dışında farklı bir cihaza giriş yapıldığında, size gönderileceği kod ile isteyen kişinin siz olup olmadığını doğrulamaktadır. Bu anlamda baktığımızda Instagram diğer sosyal medya sitelerine karşı biraz daha güvenlik işini sıkı tutuyor diyebiliriz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı